Açık kaynak pazarının gelişmesinde büyük pay sahibi olan SUN Microsystems. Bu desteğini arttırmak ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesle birlikte olmaya çalışıyor. Bu kapsamda Sun Microsystems Türkiye olarak Sun’dan Açık Kaynak Günleri ” temalı  günlük ücretsiz atölye çalışmalarına bu ay itibariyle başladığını açıkladı.

Sun'dan Açık Kaynak Günleri

Karşılıklı görüşlerin paylaşıldığı interaktif bir ortamda gerçekleştirilecek olan çalışmaların Sun’ın en çok talep gören yazılımları olan GlassFish ve MySQL ile başlatıyorlar. Kurumsal Uygulama sunucusu olarak GlassFish, kolay kullanımı ve yüksek ölçeklenebilirliği sebebiyle Ericsson gibi bir çok dünya devi tarafından kullanılan bir uygulama sunucusu olması ve Diğer tarafta dünyanın en popüler açık kaynak kodlu veritabanı olan MySQL, Sun alımı sonrasında çok farklı kitlelere erişerek, hergün artan kullanıcı sayısıyla SUN’ın en önemli ürünlerinden biri haline geldi.

Her ayın 3. haftası Perşembe günü düzenleyecek olan bu etkinlikler dizisi ‘hands on’ çalışma gerektirdiğinden katılım 20 kişi ile sınırlandırılmış ve katılmak için http://tr.sun.com/sunnews/events/2009/AKG/ adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


Serkan

1984 doğumlu, teknoloji aşığı, SQL ve verilerle boğuşan Teknik Bilgisayar Öğretmeni, Bilişim Danışmanı, Ürün Müdürü, jr. BI & DBA, Sistem Analist, Akvarist, Terazi erkeği...

0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: