İçeriğe geç

“Sun Open Cloud Platformu”nu duyurdu.

Sun Microsystems, Java, MySQL, OpenSolaris ve Açık Depolama yazılım teknolojilerini kullanarak gerçekleştirdiği, sektörün ilk açık bulut bilgiişlem (cloud computing) altyapısı “Sun Open Cloud Platformu”nu duyurdu.

Peki nedir bu “Sun Open Cloud Platformu” ?

Sun’dan yapılan açıklamaya göre bu stratejinin ana öğesi kamuya açık bulutlar sunmak olduğunu ve sistem geliştiriciler, öğrenciler ve startup firmaları hedefleyen ilk kamuya açık bulut sistemi Sun Cloud’u başlatmak.

Bunun yanısıra bir dizi Open API (Açık Uygulama Geliştirme Arayüzü)serisini duyurdu, bulut platformu için yaygın iş ortağı desteğini açıkladı ve Sun Cloud’un yaratıcı özelliklerini sergiledi. Sun Cloud API’lerini açık kaynak geliştiricileri ve iş ortaklarından oluşan ekosistemine açarak, uygulama geliştiren sektördeki diğer kurumların bunları Sun Cloud ile birlikte çalışacak şekilde tasarlamalarına olanak tanıyor. Geliştiriciler, Sun’ın açık kaynak yazılımının önceden paketlenmiş VMI’larını kullanarak uygulamalarını hızlı bir biçimde Sun Cloud’a yayabilecekler.

Aşağıdaki videoda SUN EVP’si Dave Douglas tarafından yapılan “Sun Open Cloud Platformu” sunumunu izleyebilirsiniz.

Bu video da CTO Lew Tucker’ın sunduğu Virtual Data Server demosunu izleyebilirsiniz.

Diğer videolarıda izleyebilmek için yapmanız gereken. http://www.sun.com/events/communityone/index.jsp sitesinde sırasıyla videolara erişim sağlamak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.