İçeriğe geç

Sun ve SAS’tan depolamada işbirliği

SAS ve Sun, devrim yaratan Sun platformu, Sun Fire X4540 üzerinde SAS uygulamalarının koşacağı özel bir çözüm sunmak üzere güç birliği yaptı.

İşbirliği kapsamında sunulan ve sektördeki en hızlı ve “yüksek kapasiteli” sistemlerden biri olan Sun Fire X4540 depolama sunucusu, SAS uygulamalarının gerektirdiği performans için ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Sun Fire X4540 Hibrid sunucu ve depolama sistemi, harici depolamaya sahip sunuculara dayanan geleneksel çözümlerden çok daha düşük maliyetle ve 48 TB’a kadar çıkabilen depolama alanı sunuyor. Sunucunun geniş kapasitesi, SAS veri setlerinin maliyet etkin depolanmasını ve yönetilmesini sağlıyor.

SAS uygulamalarının gerektirdiği yüksek kapasiteli hesaplama ve I/O performansını karşılayan sunucu, çok uygun maliyetli küçük bir pakette geliyor. Sunucuyu SAS uygulamaları için ideal seçim haline dönüştüren özellikler şöyle:

• Düşük maliyet.
• Yüksek performans: Bütünleşik depolamaya sahip 8 çekirdekli sunucu SAS’ın analitik uygulamaları için yüksek performans sağlıyor.
• Basitleştirilmiş uygulama: SAS uygulamalarını ve SAS veri setlerini bütünleşik bir sistemde yönetme imkanı, ayrı bir depolama alanına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.
• Artırılmış güvenlik: Sistem SAS veri setlerinin yetkisiz erişimden korunmasına yardımcı oluyor.

Maliyet, performans ve yüksek kapasiteli depolamanın önemli kriterler olarak öne çıktığı durumlarda Sun Fire X4540’ın önemi anlaşılıyor. Solaris10 da çalışan sistem, SAS uygulamalarının Linux ve Windows işletim sistemleri üzerine kurulmasına da olanak tanıyor. Sun Fire X4540’ın yüksek I/O sağlayan dengeli mimarisi, sunucuyu “SAS® Analytics Pro”, “SAS® Enterprise Miner™”, “SAS® Forecast Server” ve “SAS® Scalable Performance Data Server®” (SPDS) gibi uygulamalar için son derece doğru bir çözüme dönüştürüyor.

Kurumlar, tüm SAS veri setlerinin bir alt kümesini Sun Fire X4540 üzerinde saklayarak kullanıcıların yanıt sürelerini kısaltabiliyorlar. Buna ek olarak sistem performansını etkilemeden sorgular yapabiliyor ve raporlar alabiliyorlar.

Kaynak: ComputerWorld

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.