İçeriğe geç

Türkiye’nin Özgün Tasarımlı İlk 3D Printerı R23D Expo Turkey Fuarında

Innomaya tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk özgün tasarımlı 3 boyutlu printerı R23D, Expo Turkey 3D Print Fuarı’nda sergilenecek. 3D plastik baskıda kullanıcıya ideal baskı çözünürlüğü ve geniş çalışma alanı sunan yerli üretim R23D hesaplı fiyatıyla benzerleri arasında öne çıkıyor.

 Innomaya logo

Innomaya Üretim, Tasarım ve Danışmanlık A.Ş. tarafından tümüyle yerli imkanlarla tasarlanan ve üretilen, Türkiye’nin ilk özgün 3D Printer’ı R23D, 12 – 15 Şubat tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlenecek olan 3D Print Expo Turkey Fuarı’nda Salon 11 33-B standında sergilenecek.

R23D ile kendin yap kendin bas

3D Printer’lar ile tüketicinin üretici ve üreticinin tedarikçi olduğu yeni bir çağ başlıyor. Kullanıcıya ideal baskı çözünürlüğü ve geniş çalışma alanı ile en pratik çözümü sunan R23D, kompakt tasarımı ve uygun satış fiyatıyla 3 boyutlu plastik baskıda uygun maliyetli bir seçenek sunuyor.

Birkaç yıl öncesine kadar büyük şirketlerin tekelinde olan üç boyutlu printer teknolojisi artık ev ve ofislerde de kullanılıyor. R23D üç boyutlu baskı sektöründe Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak ve KOBİ’lerle küçük işletmelerin yeni pazarlara atılmasını kolaylaştırmak için iç pazara uygun tasarlandı.

Sektöre yeni giren girişimciler, tanıtım ve promosyon firmaları, hızlı prototip geliştiren şirketler, imalatçılar, tasarımcılar, mimarlar, perakende sektörü, emlak sektörü, eğitimciler, okullar, etkinlik organizatörleri, sağlık sektörü ve hobi amaçlı bireysel üreticiler R23D ile istedikleri ürünü hızla tasarlayarak piyasaya sürebilecekler. R23D ile yapılabilecekler sadece tasarımcının hayal gücü, plastik baskı malzemesinin teknik özellikleri ve çalışma alanı ile sınırlı.

Hızlı prototip baskı teknolojisi

20 x 22 x 22 cm’lik çalışma alanı ile kendi segmentinde ideal baskı büyüklüğü sunan R23D, geri dönüştürülebilir PLA (Polilaktid) plastik baskı malzemesi ile standart yaşam alanlarında koku yapmadan ve sağlık riski yaratmadan güvenle kullanılabiliyor. PLA baskı malzemesi bu noktada evlerde, ofislerde, okullarda ve masaüstünde özel donanım gerektirmeden hızla baskı yapmak için özellikle seçildi.

Hafif ve kompakt bir tasarıma sahip olan R23D 41,4 x 51,1 x 41,0 cm’lik boyutlarıyla iki elle kolayca taşınabiliyor. R23D hızlı prototip üretimi için 0,4 mm nozül ve 100 mikron katman yüksekliği ile yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi sunuyor. Bu da kullanıcılara ofiste basılan maketleri müşteriye götürerek iş süreçlerini hızlandırmaları için benzersiz bir imkan sağlıyor.

 

Geleceğin mucitleri ve girişimcileri

R23D, 20. yüzyılın başında elektrikli aydınlatmanın dünyada yaygınlaşmasını sağlayan Thomas Alva Edison’un girişimci mucit ruhunu evlere ve okullara taşıyor. Mobil atölye özelliği ile hem evde hem okulda çocukların yaratıcılıklarını geliştirmesine olanak tanıyor ve geleceğin tasarımcılarına destek oluyor. R23D ile çocuklar kendi oyuncak ve deney setlerini basabilecek.

 

Evde özel imalat gerçek oldu

R23D ile çay günü için masaya yerleştirilecek en güzel vazoyu bir gün önceden evde basarak misafirlere hoş bir sürpriz yapmak veya raylı çekmecenin kırılan plastik parçasını yenisiyle değiştirmek mümkün. Türkiye’nin yerli tasarım 3D Printer’ı R23D, kullanıcının evde kendi zevkine göre özel üretim yapmasını sağlıyor ve müşteriyi mağaza vitrinlerindeki hazır ürünlerle sınırlı kalmaktan kurtarıyor.

R23D aynı zamanda havalandırma kanalı, fan yatağı, üfleme borusu ve ray makarası gibi kendi yedek parçalarını da basabiliyor. Böylece çocuklara, yetişkinlere, profesyonellere esnek bir tasarım ve üretim platformu sağlıyor.

Gerçekten 3 boyutlu

Z aksı dahil uzunluk, genişlik, yükseklik olmak üzere üç ayrı aks kullanan R23D kullanıcıya endüstriyel tasarım için maksimum hassasiyet ve gerçek 3 boyutlu baskı teknolojisi sunuyor. Kendi parçalarını kendisi basabilen R23D ofiste ihtiyaca göre ölçeklenebiliyor ve yeni parçalar basarak geliştirilebiliyor. R23D Türkiye’deki kullanıcıların hızlı prototip ihtiyacını karşılamak üzere özelleştirilen Repetier-Host yazılımını kullanıyor ve USB bağlantısı üzerinden PC, Mac, Linux platformlarını destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.