İçeriğe geç

Turner’ın Avrupa Turunun Önemli Durağı İstanbul!

Microsoft COO’su Kevin Turner, Avrupa’da 4 ülkeyi kapsayan programı kapsamında İstanbul’a geldi. Almanya CEBIT 2012 Fuarı açılışında yaptığı konuşmanın hemen ertesinde genç nüfusu, potansiyeli ve bilişim yatırımlarına olan yaklaşımı nedeniyle ilk olarak Türkiye’ye gelen Turner, Türkiye’nin önde gelen üst düzey yöneticileri ve bilişim sektörünün önemli isimleri ile Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde buluştu.

 

Microsoft Türkiye’nin İstanbul’daki ofisinde Türkiye’nin önde gelen yöneticileri ve CIO’ları ile buluşan Microsoft COO’su Kevin Turner, bulut bilişimin Türkiye’deki kurumlara küresel alanda rekabet güçlerini artırabilme konusunda sunduğu avantajlara dikkat çekti. Almanya CEBIT 2012 Fuarı’nda gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından hemen İstanbul’a gelen Turner, Avrupa’da 4 ülkeyi ziyaret edeceği tura güçlü potansiyeli ve bilişim vizyonu nedeniyle İstanbul’un eklenmesini istedi. Microsoft’un Türkiye’deki iş ortakları ve önde gelen kuruluşların üst düzey yöneticileri ile biraraya gelen Kevin Turner, Microsoft Türkiye’nin ülkedeki çalışmalarını da baz alarak, yenilikçi teknolojileri kullanmaya ve geliştirmeye açık olan Türkiye’nin çok büyük bir potansiyeli olduğunu kaydetti.

“Kevin Turner’ın İstanbul ziyareti bir tesadüf değil”

Microsoft COO’su Kevin Turner’ın CEBIT’in açılışının hemen ertesi günü Türkiye’ye gelmesinin bir tesadüf olmadığının altını çizen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen “Kevin Turner’ın ziyaret edeceği ülkeler kapsamında Türkiye’yi seçmesi bizler için çok anlamlı. Türkiye’nin bilişim gücü olarak ülkemizi taşıdığımız yer, Microsoft’un da ilgisini çekiyor. Bizler, Türkiye’nin yeni ve önde olabilmesi için odaklandığımız  KOBİ, Kurumsal, Girişimcilik, Tüketici ve Sosyal Sorumluluk alanlarında iş ortaklarımız ile beraber ülkemize daha fazla katma değer sağlamak hedefiyle durmadan çalışıyoruz. Amacımız, bilişimi tüketen bir toplum olmaktan ziyade üreten bir topluma dönüşmek, uluslararası pazarlarda rekabet gücüne sahip olmak ve dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmek. Yürüttüğümüz yenilikçi proje ve programlara olan yoğun talep ve elde edilen başarı, bir taraftan ülkemizde önemli bir farkındalık yaratırken bir yandan da Redmond’daki yöneticilerimizin dikkatini topluyor. Hatta diğer ülkelerdeki Microsoft ofislerine örnek olarak gösteriliyor.” dedi.

“Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi Türkiye bizi çok heyecanlandırıyor”

Türkiye’nin Microsoft açısından çok önemli bir konuma sahip olduğunu belirten Microsoft COO’su Kevin Turner, “Dünyada herkes Türkiye’nin potansiyelinden bahsediyor. Beni en çok heyecanlandıran ise Microsoft Türkiye ekibinin bu ülkedeki her kuruma, her KOBİ’ye, her bireye dokunma ve Microsoft teknolojilerini bu ülkenin hızlı büyümesinde bir kaldıraç olarak kullandırtma tutkusu.  2012 yılı içerisinde Bulut Bilişim konusunda Office 365, Windows 8, Windows Azure gibi ürünlerimiz ile Türkiye’de kurumların uluslararası alanda rekabet güçlerini artırabilecekleri yenilikçi ve güvenli hizmetler sunacağız. Bu ürün ve servislerimiz ile CIO’ların hayatını çok kolaylaştıracağız ve onlara şirketleri için yaratıcı çözümler üretebilecekleri pek çok fırsat sağlayacağız. Gelişen yeni teknolojiler sayesinde CIO’ların görev tanımları yeniden belirleniyor,  hatta kurumların en etkili yöneticileri haline geliyorlar. Microsoft’un gücüyle başlayan bu yeni çağda CIO’lar, kurumların inovasyon liderlerine dönüşüyor. Bunun doğuracağı yeni gelişmeleri izlemek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

“Windows 8 ile yeni bir çağın başlangıcını müjdeliyoruz”

Toplantı esnasında yeni işletim sistemi Windows 8’in getireceği yeniliklerden de bahseden Kevin Turner, “Windows 8 ile hiçbir alanda taviz vermeyen bir kullanıcı deneyimi yaşatıyoruz. Yeni işletim sistemi ile son kullanıcılara beğendikleri fonksiyoneliteyi sağlarken, kurumlarda BT departmanlarının istediği gelişmiş özellikleri de yine aynı ara yüzde sunuyoruz. Windows 8 ile her cihazdaki kullanıcı deneyimi aynı hale gelecek ve PC’nin gücünü tabletlerden cep telefonlarına kadar birçok cihaza taşıyarak hem tüketicilerin hem de kurumların hayatını kolaylaştıracak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.