İçeriğe geç

Ukash Kart ve Kullanımı.

ukash

Son zamanlarda oldukça popüler olan ödeme yöntemleri arasında en fazla rağbet gören ukash kartı Türkiye ve Dünyada birçok kullanıcı oyun ve alışveriş platformlarında sıklıkla kullanmaktadırlar. Msn yazılımından sonra son 2 yıldır hayatımıza giren skype anlık mesajlaşma platformu müşterilerinden skype kontör ile daha az maliyetli görüşme imkânı sağlamaktadır. Tabi burada skype kontörü herkesin rahatlıkla temin edebilmesi için ukash gibi alternatif ödeme sistemleri ile satışını sürdürmektedir.

ukash

Ülkemizde eticaret giderek büyümektedir. ETİD Başkanı Hakan Beyin yaptığı açıklamada Türkiye’de e-ticaret pazarı her geçen yıl yüzde 3540 civarında büyüme kat ederek gösterdiği başarıyı değinmekte ve Pazar henüz doygunluk noktasına ulaşmamış ve taşların yerine epeyce oturduğunu belirtmektedir. Bankalar arası kart merkezi BKM tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de son 5 yıl baz alınarak internet üzerinden kartla yapılan alışveriş hacminin 350 milyar lirayı aşacağını tahmin edildiği bildirilmektedir.

İnternetten alışverişin Türkiye’de hızla büyüdüğü şu günlerde çok sık olarak kullandığımız kredi kartları her ne kadar pratik bir ödeme yöntemi olsa da bizlere sunulan taksit sayıları, her kartın hemen hemen tüm sitede geçmesi ertelemeli satışlar insanları o anda alışverişe çekmektedir. Yalnız alışverişin çok hızlı büyümesi kart borçlarının da bir kadar hızla arttığını bankalar açıklamaktadırlar. Türkiye’de çok fazla kredi kartı kullanımı yapılmaktadır buda bazı kötü düşünceli insanları tetikleyerek dolandırıcılık üzerine faaliyet göstermeye itmektedir. Birçok kullanıcı bilinçsizce girdiği sahte sitelerden dolandırılmış paralarını kaybetmişlerdir. Buda durum insanları alternatif ve daha güvenli ödeme sistemlerine yönlendirmiştir.

Ukash kart İngiltere merkezli bir firma tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. 2005 yılına dayanan tarihi ile ukash kart ilk olarak bölgesel bazlı olarak çalışmış ve daha sonra tüm Dünya’da kullanılmaya başlamıştır. Firma yetkilileri kartı tasarlarken her ülkenin kullanıma açık olabilmesi için kartı € para birimi ile üretmiş ve tüm dünya bu kartı kolaylıkla kullanılabilmesi amaçlanmıştır. Ukash Kart 19 haneli dijital bir numara sisteminden oluşmakta ve 10 – 20 – 100 gibi değerlere göre üretimi gerçekleşmektedir. Bir kullanıcı internette beğendiği ve fiyatı 20€ olan bir ürünü 20€ değerindeki ukash ile kolaylıkla satın alabilmektedir. Bu kart ile herhangi bir kimlik bilginizi 2. Sahışlar ile paylaşmadan kolaylıkla ödeme yapabilirsiniz.

Ülkemizde Ukash kart satışı 5 yılı aşkın süredir devam etmektedir. Hatta bu işin birçok firma ve şirketler kurulmuştur. Yalnız ülkemizde bu kart henüz dijital platform da 19 haneli bir sayı sistemi olarak teslim edilmektedir kullanıcılarına. Ama diğer ülkelerde kullanıcılar büyük marketlerden bu kartı alıp kullanabilmektedir. Ülkemizde satışı yapılan kartları yetkili bayiler yâda kurumsal sitelerden temin etmeniz sizlerin güvenliği açısından daha kolay olacaktır. Çünkü bu tarz sitelerden yapılan alışverişlerde firmanın ofis telefonları cep telefonları adresleri ve birçok kurumsal kimlik bilgileri olacağı için olası bir durum ile karşılaştığınızda karşınızda bir yetkili bulabilirsiniz.

Ukash kart alıp kullandınız. Elinizde bir miktar ukash kodu aldık bunun geri iadesi mümkünümdür? Bu soruya cevap verecek olursak evet mümkündür. Kurumsal ukash satıcıları aynı zaman reseller ya da yan bayii olduğu için ukash kodlarını sistemden istedikleri gibi çekebilir ya da değiştirme imkânına sahiptiler. Örnek verecek olursak facebook platformundaki bir oyuna sıklıkla oynuyorsunuz. Burada 50 TL ye oyun için bir donanım almak istediniz, kurumsal bir satıcıdan 25€ değerinde bir ukash kodu aldınız. Bunu siteye girip ödeme ekranından yatırdınız sistem size 5 € geri iade etti kod olarak yani para üzerinizi verdi. Siz bunu kullanmayacaksanız eğer kod aldığınız yetkili satıcıya giderek bu kodu iade edip paranızı alabilirsiniz. Bu iade işlemine Ukash Bozdurma işlemi de denilmektedir. Birçok ukash bozdurma işlemi yapan siteler vardır fakat bunların  %90’ı dolandırıcıdır lütfen bu tür işlemlerde önce telefon desteği alarak şuanda piyasada güvenilir firmalar arasında yer alan http://www.yukash.com.tr sitesinden işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Ayrıca bu site üzerinden kredi kartınız ile ukash kart temin edebilmeniz mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.