İçeriğe geç

FMK Hareketi!

FMK Hareketi” yani “Faili Meçhuk Kıyak” aslında bir kaç gündür yazacaktım bu yazıyı; saygı değer Tunç Kılınç‘ın Fikir Atölyesi’nde başlattığı ve giderek büyüyen ayrıca dün gecede Beyaz Show’a çıkan bir fikir akımı, oyundan bahsetmek istiyorum.

Oyundaki amaç hiç tanımadığınız birine ya da birilerine ufak bir iyilik yapıyorsunuz. Mesela bir cafe de hesabınızı verirken sizden sonra gelecek birisine bir içecek ısmarlıyorsunuz. Ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir iyilik yapıyorsunuz karşılığında da bir kart bırakıyorsunuz. Kartın amacı sizin bıraktığınız kartı belkide iyiliği yapmış olacağınız kişininde kullanmasını sağlamak ve bu şekilde bir döngü oluşturmak.

FMK Hareketi!
kartımız bu :)
Bu kartın çeşitli versiyonlarını Tunç hoca bloğunda yayınlamış ister word ister pdf isterseniz de jpg formatnda indirip çıktı olarak alabilir ve sizde FMK Hareketine başlayabilirsiniz. Bu güzel fikirden doalyı kendisini kutluyorum. Sosyal sorumluluk bilinci olarak herkesi bu fikre destek vermesi gerektiğinide düşünmeden edemiyorum. Son olarakta sevgili dostum Barış Ünver‘in kaydetmiş olduğu  Tunç Kılınç’ın  Beyaz Show videosu ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.