İçeriğe geç

Mim: Hangi internet tarayıcısını kullanıyorsun?

Taze Blog’tan güzel bir mim gelmiş :) Ve demiş ki “Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun?” Ee bende seve seve cevaplamak istedim.d

Öncelikle tek bir tarayıcı (browser) kullanmıyorum zaten görev çubuğumdaki şu resim herşeyi anlatacaktır. :)

internet tarayıcısı

Sizce en çok hangisini kullanıyorumdur. Aslında resimden birazda olsa belli oluyor üçü kapalı iken tek açık olan Firefox… Neden mi? Sunduğu gelişmiş eklenti yönetimi saolsun. Ama bu demek değildir ki diğerlerini kullanmıyorum açıkçası hepsini farklı yerlerde kullanıyorum. İçlerinde en az kullandığım ise sanırım “İnternet Explorer” neden bilmiyorum ama özellikle İE7 den sonra acayip soğudum ne yalan söyliyeyim. Gerçi İE8’de  önceki hatalarından ciddi şekilde ders aldığı belli oluyor Microsoft’un ama alışkanlık dediğimiz olayın değişmesi zaman alıyor.

Google Chrome ise özellikle tasarım konusunda geliştiriciye sunduğu imkanlar dahilinde gerçekten en sevdiğim browser; sitedeki div ve elementleri cssleriyle göstermesi Firefox’taki firebug eklentisine ihtiyacınızı ortadan kaldırıyor ve çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

Opera kısaca Download yöneticim desem çok abartmış olama, neden bilmiyorum ama ciddi şekilde bana rahatlık sağladığını düşünüyorum indirme yaparken. Özellikle arşiv oluşturuyorsanız işinize yarayacaktır.

Mozilla Firefox, evet bilgisayarımın açık olduğu sürece kapanmayan nadir programlardan birisi tabi ki arada çöksede :) acayip yavaşlasada alıştığım eklentilerinden dolayı vazgeçemiyorum bu tarayıcıdan ne yapayım. :) Özellikle Grease Monkey, Show IP ve Twitterfox en çok alıştığım eklentileridir.

Umarım Tazeblog’un mimine güzel bir cevap verebilmişimdir. Kendisine bu güzel mim’i bana postaladığı için tekrar teşekkür ederim ve bende Tam Karışık, Golden Blog, Hamdi Yaman ve Burak Bayburtlu‘ya yollamak istiyorum. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.