İçeriğe geç

Mim: Kitap Yazsaydım Ne Üzerine Olurdu?

Az önce ilk Mim’mi mi aldım. Mim ne diyecek arkadaşlar var ise buradan buyursunlar. İlk mim’i yollayan arkadaşımsa Oğulcan yani Junkchorn kendisine buradan teşekkür ediyorum ayrıca Mim’i başlatan arkadaş ise KardanBlog olmuş.

Aslında düşünmedim değil özellikle teknik içerikli kitap yazmayı ileride düşünüyorum tabi bunun için yeterli bilgi birikimine ulaşmam gerekiyor ister istemez. Bu yüzden şu an için kendimi yeterli görmüyorum. Hoş tanıdığım bir çok insan var oradan buradan birşeyler toplayarak belkide sadece kopyala yapıştır yaparak ya da ingilizce bir kitabı çevirtip orasına burasına birşeyler ekleyerek çıkardıkları kitapları görünce bu kadar kolay mı kitap yazmak diye düşünmeden edemiyorum.

Bir yandan da Yayıncılar ile yapılan anlaşma şartları varki çok teknik konularda Türkiye’de sayılı kişilerden olan bir tanıdığımın yazdığı kitaptan kazandığı parayı ve verdiği emeği görünce açıkçası büyük bir külfet olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Özel bir konu seçmem gerekirsede ileride çalışmak istediğim alan olan ‘Network ve Güvenlik’ kapsamında olacağını düşünmekteyim .

Fikrimi belirttikten sonra şimdi sıra geldi Mim’i paylaşmaya. Bende Bu Mim’i Onur Yılmaz, Muharrem Ata ve Dilaver Demirel, Ahmet Alp Balkan ve Tam Karışık’a yolluyorum. :)

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.