Yeniden ve yepyeni bir Mim ile karşınızda olacağım nacizane dilimin döndüğüncede cevaplamaya çalışacağım bu Mim’i. Malumunuz bu ikinci cevapladığım mim oluyor. Mim’i başlatan Burak arkadaşımız “Neden blogluyorsunuz?” sorusuna güzel bir cevap verdikten sonra başlamış paslamaya, dar alanda kısa paslaşmalarla bana kadar geldi bu Mim’de bana sol kanattan güzel bir orta ile Mustafa İREN tarafından ulaştırıldı. ( Neden böyle bir tasvir kullandım bilmiyorum ama Mim olayını bir futbol maçına benzetmek hoşuma gidiyor ve zevk alıyorum. ) Buradan kendisine teşekkür ediyorum ve artık Mim’in asıl konusuna geçmek istiyorum. Ama öncesinde Blog aleminde yeni sayılabilecek biri olduğumu söylemeden geçemiyeceğim 5 Temmuz 2008 den buyana (bkz ilk yazım) birşeyler karalamaya çalışıyorum.

Neden Blogluyorum?

Açıkçası bende bilmiyorum :) diye kısa bir cevap versem ne olur diye merak ediyorum. :)  Şaka şaka elbetteki sebepleri var bloglamamın; bunların en başında günümün büyük bir bölümü bilgisayar başında internette oraya buraya girip çıkmakla geçiyor haliyle internet üzerinde takip ettiğim teknolojiyi benim gibi takip etmek isteyen kişilerin olduğunu düşünerekten bunları kendi cümlelerimle paylaşmak, daha fazla kitleye ulaştırabilmek, onların da bu bilgilerden nasiplerini almalarını istemem yatıyor. Yani çevreme arkadaşlarıma takip ettiklerimi takip ettirme çabası diyebiliriz sanırım buna yani tamamen halka hizmet. :)

İkinci sebep kendine ait ve başkasının elinin dokunmadığı bir ortamda fikirlerini, düşüncelerini, duygularını, yaptıklarını, ettiklerini rahatça aktarabilme imkanı sağlaması, kimse sana şunu neden yazdın diyemiyor ya da kardeşim şurada şu hatan var diyerek kendi hatalarını görmene fayda sağlayabiliyor. Uzun zamandır İnternet kullanan birisi olarak ( 10 yıldır), İnternet üzeriden kurduğum dostlukların sayısını inanın ben bile bilmiyorum bu yüzden insanların bana ulaşabilmesini kolaylaştırdığını düşünüyorum. Eğer olurda bir gün 6 yıl önce tanışmış olduğum bir dostum bir sebepten dolayı bana ulaşamıyorsa belki buradan ulaşabilir düşünceside yok değil hani :)

Üçüncü sebebim ise hani ilk paragrafta bahsetmiştim günde ne kadar yere girip çıktığımı inanın bende bilmiyorum İnternet üzerinde :)  ve gerçekten ilgimi çeken, hoşuma giden paylaşımları kendi dostlarımlada paylaşmak onlarında fikirlerini alabilmemi kolaylaştrıyor. Bu sebepleri daha artırabilirim elbette ama ana nedenlerim bunlar açıkçası.

Sıra geldi Mim’i güzel bir ara pası ile “Neden blogladıklarını” merak ettiğim arkadaşlara gol fırsatı yaratmaya :) Bu İl pasım Junkchorn’a gelsin, ikinci pasımda Sunipeyk hocam’a gelsin ve son olarakta Dilaver Demirel kardeşime gelsin :) ve ve az daha unutuyordum TEAkolik’i de unutmaman lazım gerçekten çok kaliteli bir bloğa sahip kendisi ve bende neden başladığını merak ediyorum açıkçası :)


Serkan

1984 doğumlu, teknoloji aşığı, SQL ve verilerle boğuşan Teknik Bilgisayar Öğretmeni, Bilişim Danışmanı, Ürün Müdürü, jr. BI & DBA, Sistem Analist, Akvarist, Terazi erkeği...

2 yorum

JunkChorn · 27 Mart 2009 16:56 tarihinde

Dostum teşekkürler.

2 gün gecikmeli de olsa cevaplandırdım:) http://www.junkchorn.info/27-03-2009/neden-blogluyorum-mim/

Serkan · 27 Mart 2009 17:52 tarihinde

Teşekkürler Oğulcan geç olsun güç olmasın :)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: