İçeriğe geç

Alışkanlıklara dair kırılımlar

Alışkanlıklar; kırılması zor bir o kadar da yıpratıcı davranışlar olarak ele alınırlar.

2013 yılı benim için bu alışkanlıklardaki kırılmalarla başladı. Ocak ayı itibarıyla 10 yılı aşkın zamandır hayatımda olan sigara aliskanligima belki de hiç yapamayacağım şekilde veda ettim. Uzun zamandır bırakmayı planlayıp her seferinde ertelememin aksine her musibette bir hayır vardır sözünün hayatımdaki etkisini gördüm. Sıradan bir soğuk algınlığının beni yatağa yatirabileceğine ihtimal vermezken ( tüm grip ve soğuk algınlıklarını ayaktan geçiren biri olarak) 36 saat aralıksız yatmak hayatımdaki 10 yılın sağlığımı en çok etkileyen dostuna! veda edebileceğimi hissettirdi ki o gün itibariyle kendisini kapıdan uğurladım.

Derken nisan ayı itibariyle 29 yıllık hayatımın 25 yılını yaşadığım, doğduğum, büyüdüğüm, aşığı olduğum memleketimden ve hali hazırda karnımı doyurduğum işimden de yıllardır hayalini kurduğum zaman ve imkan dahilinde gercekleştirmeyi başaramadığım İstanbul’a yerleşme hayalimi gercekleştirdim. Bu göçten sadece 3 gün önce bekarlığa vedanın ilk adımı olan sözlenme faaliyetini de gerçekleştirmiş oldum.

Yani 2013 yılı beklentilerim de bu sayede tavan yapmış oldu. Bu alışkanlıkları kırarken hep yanımda olan biricik aşkım Nuray’a, aileme ve dostlarıma ayrı ayrı teşekkür etmek gerek çünkü insanın tek başına bu kadar değişimi 4 ay gibi uzun görünse de kısacık zamana sığdırabilmek ancak ve ancak onların desteğiyle mümkün olabilmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.