İçeriğe geç

Doktor Civanım!

Sağlık; hepimizin en çok dikkat etmesi gerekirken nedense bir türlü önemsemediğimiz en önemli varlığımız, atalarımız bile “Her şeyin başı sağlık” sözüyle sağlığın insan hayatındaki en önemli şey olduğuna vurguyu yapmışlar.

Sağlık insanlık tarihinin en eski araştırma konularından biri hastalıkların ilgili dönemlerde sebep olduğu toplu ölümler, salgın hastalıklar her dönemde insanların da korkulu rüyaları olmuşlar.
image

Her geçen yıl teknolojinin de artmasıyla insanların ciddi sağlık problemleri sonrası gelişen araştırmalar ve bunlara yönelik çözümlerin geliştirilmesiyle tarihte bir çok insanın ölümüne neden olan hastalıklar zamanla çok daha kolay tedavi edilebilir hal almışlar. Dönemlere ve kültürlere göre değişkenlik gösteren hastalıklar daha kolay tedavi edilebilir olmuş. Ortaçağ Avrupa’sında deliler ruhlarına şeytan girdi diyerek diri diri yakılırken Osmanlı Dönemin en iyi psikiyatri alanında uzmanlarını çıkarmış bünyesinden Edirne’de Sultan 2. Bayezit’in 1488 de mimar Hayrettin’e inşa ettirdiği külliyenin Darüşşifa (akıl hastanesi) bölümünde müzik ve su sesiyle geliştirdikleri tedavi günümüzde hala kullanılmakta.

Böyle atalara sahipken günümüzde özellikle psikiyatri alanında oldukça geride kalmış bir toplumuz 2005 yılı verilerine göre Danimarka’da yüz bin kişiye 85 psikiyatr düşerken ülkemizde bu sayı sadece 1 psikiyatr  olarak belirlenmiş. Toplum tarafından deli doktoru yakıştırması ile insanların sadece delilerin gitmiş olduğuna inandıkları bir insan haline geldiler.

Bu kadar az sayıda olan doktorlara erişmekte oldukça zorlaşıyor. Haliyle bu noktada iyi, işinin ehli, kaliteli doktorlara erişmek daha da zorlaşıyor. İşte bu noktada sizlere tanıtmak istediğim İnternet sitesi devreye giriyor ve dünya üzerinde 18 ülke de 3 milyonun üzerinde kullanıcısı ve 900.000 doktor bilgisiyle sizlere her il ve ilçe de en çok beğenilen doktorları sunan bir uygulama medmio.com, 18 ülke içerisinde yer alan  Türkiye’den de toplam 83.000 doktor ile ister uzmanlık alanına ister bulunduğunuz şehre göre filtreleme yapmaya imkan sunarak kullanıcılar tarafından en çok beğenilen, memnun olunan doktorları görebilmenizi. sağlamakta. Ayrıca o doktorun nerede görev yaptığı, hastalarının yorumları,ve görüşleri derecelendirmeleriyle sizlere en doğru en iyi ve en yakın doktora erişmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca çevrim içi randevu ile o doktorla derdinizi çevrim içi ortada birebir görüşerek derdinizi iletebilmenizi sağlamaktadır.

Yani anlayacağınız artık siz doktorun değil doktor sizin ayağınıza geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.