İçeriğe geç

İstanbul ve SQL DBA Macerası I. Hafta

Microsoft Türkiye‘den aranıp, özel bir eğitime davet edilmem ile başladı bu maceranın heyecanı aslında, bir kaç ay öncesine kadar aklımın ucundan bile geçmiyordu İstanbul’a her hafta gideceğim. Derken Eğitim günü geldi çattı ve ilk hafta geride kaldı ama anlaşılan her yorgunluğa değecek bir 10 hafta beni bekliyor olacak. :) Bana bu eğitim fırsatını verdiği için Microsoft Türkiye’ye de ne kadar teşekkür etsem azdır.

Eğitim hakkında bilgi almak isterseniz http://www.bilgeadam.com/Kurumsal/MicrosoftSqlEgitimleri/ linkini inceleyebilirsiniz.

Kısaca ben de değineyim Eğitim Microsoft DBA Eğitimi ve yaklaşık 10 hafta sonunu kapsayan günlük 7 saat eğitim içeren oldukça yoğun bir program ki aşağıda eğitimlerin listesini ve sonrasında girmeye hak kazanacağınız sınavlar ise şunlar:

Eğitimler;

  1. Maintaining a Microsoft SQL 2008 Database Eğitimi (MS 6231)
  2. Implementing a Microsoft SQL Server 2008 Database Eğitimi (MS 6232)
  3. Implementing and Maintaining Microsoft SQL Server 2008 Analysis Services Eğitimi (MS 6234)
  4. Implementing and Maintaining SQL Server 2008 Integration Services Eğitimi (MS 6235)
  5. Implementing and Maintaining Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services Eğitimi (MS 6236)
  6. İş Zekâsı Kavramları ve Proje Metodolojisi Eğitimi

Sınavlar:

  1. Database Administrator 2008
  2. Database Developer 2008
  3. Business Intelligence Developer 2008

Yani kısaca SQL Server 2008 üzerine her konuda söz sahibi olabileceğiniz bir eğitim olması heyecanlandırmıştı beni. Zaten SQL ile uğraşmayı sevmemin de etkisi vardı bu eğitimi almayı düşünmemde. Eğitimi; Microsoft MVP Mustafa Acungil vermekte.

Eğitim hakkında ilerleyen günlerde yine yazılarım olacak denemelerimi yaptığım örnekleri sizlerle de paylaşmaya çalışacağım zaman buldukça bu yazıda İstanbul ve dostlarımdan bahsetmek istiyorum kısaca.

Öncelikle geçen hafta başladığım işimden çıkıp cuma akşamı yola çıkmak sonrasında İstanbul’da yağmurla karşılanmak biraz yorucu oldu ama Konya’da ev arkadaşım olan Dilaver Demirel ve Eşi Derya‘yı -en son düğünlerinde gördükten sonra ki 8 ay olmuş tam- görmek evlerinde misafir olmak ayrı bir mutluluktu benim için.

Cumartesi günü sabah erken kalkıp Bilge Adam Kozyatağı şubesindeki eğitime gidip 7 saatlik eğitim sonunda müthiş bir soğukla karşılaşınca kafamda olan planların bir kısmı suya düşse de  Muharrem‘in -ki kendisi Dilaverle birlikte diğer ev arkadaşımdı- de gelmesi ile öğrencilik yıllarının anısını tazeledik. :) Bu arada Bursa’da ki samimi arkadaşım olan Ahmet Çelik’i asker uğurlamasına katılamamak biraz içimi burkmadı değil ama en azından telefonla helalleşebildim.

Pazar günü de bir o kadar yoğun geçti aslında gece geç yatıp sabah erken kalkıp tekrar Kozyatağı’na gitmek eğitim bittikten sonra yola çıkıpta saat 23.30 da  eve girince anladım yorgunluğu. Ama her şeye değecek gibi bir 10 hafta bekliyor beni bunu anladım.

Şimdilik bu kadar yeter ha bu arada bir de yeni bir proje fikri ile döndüm İstanbul’dan ilerleyen günlerde bir şekilde paylaşacağım sizlerle bunu da şimdilik izlemeye devam edin :p

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.