İçeriğe geç

Mobil Pazarlamada Yeni Bir Deneyim: Blesh

Her geçen gün artan kablosuz iletişim teknolojileri sayesinde hayatımızın bir çok noktasında kablosuz iletişim cihazları da daha fazla yer alıyor. Yıllardır kullandığımız telefonlarımız evrimleşerek en yakın dostumuz halini aldı. Bu teknolojilerin en eskilerinden olan ve zamanla gelişen Bluethooth teknolojisi de Sony Ericsson T39 il sahneye tam 13 yıl önce çıkmıştı. Geçen bu süre zarfında Bluetooth teknolojisi iPhone 4S ile yeni bir standart haline geldi ve ismi de Bluetooth 4.0 olarak yerini aldı.

Bu teknolojinin gelişimiyle de her geçen gün yeni bir terimle karşılaşıyoruz. Mikro lokasyon bazlı uygulamalarda bu teknoloji sayesinde her geçen gün önümüze farklı formatlarda çıkıyor. Son dönemde isminden sık söz ettiren Blesh’te bu ürünlerden birisi.

Nedir Blesh? 

Blesh (Bluetooth Low Energy (BLE) Smart Hub), özellikle kapalı alanlarda düşük enerji tüketen veri transferi olarak tanımlanabilir. Akıllı mobil teknolojiler için mikro konum verilerini yöneten cihazlar, açık/kapalı alanlara yerleştirildiğinde kendi etrafında radyo sinyalleri yayınlayarak ve kapsama alanında olan akıllı telefon ya da tabletlere ile bu sinyaller üzerinden etkileşime geçiyor ve böylece bir çok işlem için kullanabilen temassız ve hızlı iletişim sağlıyor. Kullanım alanlarıda oldukça geniş olan teknoloji özellikle Apple tarafından geliştirilen ve NFC ve GPS’ten çok daha verimli olduğu söylenen iBeacon ile de uyumlu olan cihazlar ile AVM’lerden, havaalanlarına, müzelerden, bankalara kadar bir çok alanda başarılı bir şekilde kapalı alanlarda o an bulunan kullanıcılar ve müşterilerden haberdar olabilmenize ve pazarlama faaliyetlerinizi gerçekleştirebilmenize imkan tanıyor.

Geliştiriciler için Blesh.

Eğer siz de mobil uygulamalar geliştiriyorsanız. Blesh SDK’sı ile uygulamalarınız ve müşterileriniz için en iyi müşteri deneyimini kolaylıkla sunabilirsiniz. İster iOS isterseniz de Android uygulamanıza kolayca entegre edilebilen SDK ve API’leri yardımıyla uygulamanızı ve müşterilerinize her ortamda en iyi deneyimi sağlayabilirsiniz.

Bakın sistem havaalanında nasıl çalıştığına dair bir video ile hangi amaçlarla kullanılabileceğini görmek isterseniz mutlaka izleyin:

[vimeo]http://vimeo.com/90736707[/vimeo]

 

“Mobil Pazarlamada Yeni Bir Deneyim: Blesh” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.