İçeriğe geç

Öğrenciler ve öğretmenler bu yarışmaya davetli

Oracle Eğitim Vakfı’nın (OEV) sponsorluğunu üstlendiği “ThinkQuest” Uluslararası Yarışma 2011, dünya çapında öğrencilere açılıyor. Yarışmada 22 yaşına kadar olan öğrenciler, önemli düşünme, iletişim ve teknoloji yeteneklerini kullanarak gerçek bir dünya sorununu çözmeye çalışacaklar.

Bu yıl OEV, önceki yıllardan daha fazla öğrencinin yaratıcılık ruhunu yakalayacak şekilde bazı ilginç değişiklikler yaptı. İki yeni etkinliğin başlatılması, öğrencilerin kullanabilecekleri teknoloji seçeneklerini oldukça genişletiyor. Dahası, sorun çözümünün vurgulanması, katılımcılara gerçek dünya sorunlarını ele almaları ve başkalarının yaralanacağı çözümler üretmeleri açısından ilham veriyor.

Katılımcılar üç yarışmaya kayıt olabiliyorlar: “ThinkQuest” Projeleri, Dijital Medya ve Uygulama Geliştirme. “ThinkQuest” Projeleri yarışmasında katılımcılar, projelerini gerçekleştirmek için web temelli öğrenme projeleri oluşturacakları ve host edilen bir ortam olan “ThinkQuest” Projeleri’ni kullanacaklar. Dijital Medya yarışmasında katılımcılar, bir blog/dergi, web sitesi, animasyon, kamusal servis duyurusu, fotoğraf albümü, video veya bunlardan oluşan bir kombinasyon hazırlamak için dijital medya araçlarından yararlanacaklar. Uygulama Geliştirme yarışmasında katılımcılar, bir listeden seçtikleri programlama dilini kullanarak web temelli bir uygulama veya oyun geliştirecekler. 27 Nisan 2011’e kadar projelerini geliştirmek ve göndermek için ekiplerin önünde yedi aylık bir zaman bulunuyor. Bütün projeler, dünyanın çeşitli yerlerinden profesyonel eğitimciler tarafından değerlendirilecek. Yeterli görülen projeler, her ay milyonlarca öğrencinin ziyaret ettiği, öğrencilerin geliştirdiği öğrenme projelerini barındıran dünyanın en büyük “online” deposu olan “ThinkQuest” Kütüphanesi’nde yayınlanacak.

Ödüller arasında dizüstü bilgisayarlar, San Francisco Bay Area’da bulunan ThinkQuest Live’e bir seyahat ve çalıştırıcının okulu veya organizasyonu için para ödülleri bulunuyor. Son yarışmaya 83 ülkeden 4 bin 700’den fazla ekip katılmıştı.

ThinkQuest Uluslararası Yarışma 2011’in tüm detayları için: http://www.thinkquest.org/competition

“Öğrenciler ve öğretmenler bu yarışmaya davetli” hakkında 2 yorum

  1. Göksel Güren

    Yaş olarak 22 yazmışsınız ama, sitede üst limit 19 gösteriliyor. Acaba ben mi yanlış bakıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.