İçeriğe geç

Yurt Dışı Dijital Pazarlama Dünyasında Ülkemizden Bir Jüri

digitalzone

Türkiye son yıllarda dijital pazarlamanın geleceğin pazarlama yöntemi haline geleceğini kavradı ve firmaların tümü bu alana yatırım yapmaya başladılar. Dijital pazarlamanın belki de en önemli dalı olan SEO alanının Yiğit Konur gibi öncüleri, arama motoru optimizasyonu adı verilen SEO hizmetlerinde danışmanlık hizmetlerini gerek ülkemizde, gerekse de yurt dışında her geçen gün yeni bir basamağa taşıyorlar.

Yiğit Konur dünya çapında hizmet veren önemli SEO kuruluşlarından birisi olan MajesticSEO’nun ülkemizdeki tanıtım elçisi olarak seçildiği gibi, Avrupa ve Amerika’da düzenlenen arama motoru ödüllerinde jüri görevi alarak da ülkemizi temsil ediyor. Üstelik arama motorlarında firmaların sıralarının değiştirilmesi ve dijital pazarlama hizmetlerinin arama motorları üzerinden verilmesi olan SEO alanında, ülkemizde de önemli çalışmaları olan ZEO firmasının kurucusu olan Konur, 21 – 22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Digitalzone’16 etkinliğinde açılış konuşmasını yapacağı gibi, dijital pazarlama yatırımlarının yönetilmesi konusunda da önemli bilgiler verecek.

Digitalzone’16 Katılımcıları

Bu yıl 4.sü düzenlenen etkinlikte konuşma yapacak isimler arasında Türkiye’nin en büyük online satış platformlarının önemli temsilcileri yer alırken, SEO ve diğer dijital pazarlama alanlarında önemli çalışmalar yürüten isimler de yer alacaklar. Türkiye’nin Yiğit Konur, İlyas Teker, Mehmet Aktuğ gibi önemli SEO bilginlerinin yanı sıra Digitalzone konferanslarında konuşmacı olarak dünyanın en önemli dijital platformlarının kurucuları ve çalışanları da bulunacak.

Digitalzone’un İçeriği

İlki 2013 yılında düzenlenen Digitalzone konferanslarının, bu yılki içeriği de önceki yıllarda olduğu gibi SEO ve dijital pazarlama yöntemlerini odak alıyor. MOZ’dan Rand Fishkin, Google’a içinde bulunduğumuz yıl içerisinde dijital pazarlama alanında nasıl uyum sağlanması gerektiğini anlatırken, katılımcılar Backlinko’nun kurucusu Brian Dean’den Google’ın yeni sıralama faktörleri konusunda bilgiler iletecek.

Daha pek çok katılımcının gerek mevcut gerekse de gelecekteki arama motoru özelliklerine dikkat çekeceği etkinliğin, ülkemizde önemli bir açığı kapatarak dijital pazarlama alanında gelişen dünyaya uyum sağlama noktasında önemli bir adım niteliği taşıması bekleniyor. Yurt dışı konferansların tümünü takip etmede zorluk çeken ülkemiz dijital pazarlama ilgilileri, Digitalzone’16 içerisinde yurt dışından gelen SEO uzmanlarına sorular sorabilecek, ülkemizdeki dijital dünyanın başarılı isimlerinin tecrübelerinden faydalanabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.