İçeriğe geç

Akbank’tan Phishing Uyarısı

Akbank’tan yapılan açıklamaya göre son günlerde Akbank ismi ve görseli kullanılarak dolandırıcılık (phishing) amaçlı mail yollanıldığı içeriğinde ise “Akbank Hesap Kartı Doğrulama” ya da “Bilgilerinizin yeni altyapımızda güncellenmesi için ‘Güncellemek için tıklayınız’ yazılı link aracılığıyla müşterilerin sahte Akbank web sitesine yönlendirilerek bu sayfada açılan ekran üzerinde de banka kartı numarası, son kullanma tarihi ve Akbank kart şifresinin istenmesi hakkında bilgi  bulunmakta.

Akbank’ın kullancılarına yaptığı  uyarıyla kullanıcılarının bu konuda dikkatli olmasını sağlamakta.

“Akbank hiç bir zaman size ‘Akbank Hesap Kartı Güvenlik Güncellemesi’ne ilişkin ya da başka bir konu nedeniyle, banka kartı numarasının, son kullanma tarihinin, şifresinin ya da size özel müşteri bilgilerinizin istendiği e-postalar göndermemektedir. Lütfen bu tür e-postalardaki linklere tıklamayınız ve linklerden internet şubelerimizi kesinlikle kullanmayınız. Bu e-postaları hemen siliniz. Böyle bir e-postayı açarak, e-postanın linkindeki sayfaya kişisel bilgilerinizi girdiyseniz, hemen 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayınız. İnternet şubelerimizi, mutlaka tarayıcınıza www.akbank.com yazarak ulaştığınız Akbank web sitesi üzerinden kullanınız.”

“Akbank’tan Phishing Uyarısı” hakkında 2 yorum

  1. Zeki KÜÇÜKKARA

    Yaklaşık 6 ay önce banada gelmişti bu mail.

    Akbank yeni mi açıklamış daha :S

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.