İçeriğe geç

Kaspersky ONE ile 5’i 1 yerde koruma

Kaspersky Lab’in yeni ürünü Kaspersky ONE ile istediğiniz kombinasyonu yaparak hem sizin hem de sevdiklerinizin tüm teknolojik cihazlarını koruma altına alın…

 

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri geliştiricilerinden Kaspersky Lab, birden çok dijital cihazın korunmasını sağlayan Kaspersky ONE’ın Türkiye’de online olarak 27 Aralık’ta, tüm teknoloji zincir mağazalarında ise 2 Nisan’da raflarda olacağını duyurdu. Kaspersky ONE, tek lisanlı bir çözüm olup kullanıcıların Windows tabanlı bilgisayarlarını, Mac’lerini, akıllı telefonlarını ve Android tabanlı  tabletlerini koruyor.

Kaspersky ONE ürününü Türkiye’de satın alan bir kullanıcı, 4 farklı korumadan 5 aktivasyon koduna sahip olabiliyor. Kullanıcılar, bu 5 farklı kodu farklı kombinasyonlar yaparak kullanabiliyor. Örneğin bir kullanıcı aynı korumadan 5 adet tercih edebilirken, bir diğer kullanıcı 2 PC, 1 tablet, 1 Mac ve 1 akıllı telefon koruma kombinasyonu yapabiliyor. Tüm kullanıcıların  kendi ihtiyacına göre belirleyebileceği bu kombinasyonlarla ister bir aile olun, ister üniversite öğrencisi, 5 farklı koruma sağlayan Kaspersky ONE ile hem siz hem de sevdikleriniz koruma altında.

Kaspersky ONE, Windows® veya Mac OS X®, akıllı telefonlar ve tabletlere yönelik koruma sağlıyor:

Ø  Windows-bazlı PC’ler için kapsamlı internet koruması

Ø  Mac’ler için kötü amaçlı yazılıma karşı ödüllü koruma

Ø  Akıllı telefonlar[1] için siber tehditler ve çalınmaya karşı korunma teknolojisi

Ø  Android-tabanlı tabletler için mobil kötü amaçlı yazılıma karşı gerekli korunma

Günümüzde eş zamanlı olarak pek çok kişisel cihaz kullanılıyor. Öyle ki bir laptop ve masaüstü bilgisayar, bir akıllı telefon ve tabletle eşleştirilebiliyor. Bu cihazlar farklı yazılım ve donanım platformlarına bağlı olabiliyor, ancak ortak olarak İnternet erişimleri var ve büyük miktarda kişisel veri barındırıyor. Bu da cihazları siber suçlara açık bir hale getiriyor. Kaspersky ONE ise her türlü cihazdaki bilgilerin korunmasını sağlıyor.

 

Kullanıcıların %49.7’si masaüstü, laptop ve akıllı telefon kullanıyor

Kaspersky Lab tarafından 20 farklı ülkenin katılımı ile yapılan araştırmanın Türkiye sonuçlarına göre[2] İnternet kullanıcılarının %42’si aynı zamanda akıllı telefon kullanıcısı. Araştırmaya katılanların %11.2’si ise önümüzdeki 12 ay içerisinde kesinlikle bir tablet bilgisayar almayı planlıyor. İki ve üzeri akıllı telefonu olan hanelerin yüzdesi 18.5 iken; akıllı telefonun yanı sıra iki farklı cihaza sahip olan hanelerin yüzdesi ise %12.9.

Tablet kullanıcılarının %46.5’inin (tabletlerinin yanı sıra) aynı zamanda masaüstü, laptop ve akıllı telefonları var. Bu kullanıcıların %29.1’inin ise masaüstü ve laptop cihazları. Akıllı telefon kullanıcılarının %49.7’sinin ise masaüstü ve laptopları; %25.9’unun ise laptopları var. Nüfusu 1 milyonu aşan şehirlerdeki masaüstü, laptop, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının oranı %1.3; birden fazla PC ve bir akıllı telefonu olan kullanıcıların oranı ise %11.8.

Uygulama için üyelik güncellemesi gerekmiyor

Kaspersky ONE’ın herhangi bir cihaz için kurulumu ve aktivasyonu, evrensel aktivasyon kodu kullanıldığından dolayı oldukça kolay. Her cihaza özgü uygulama için üyelik güncellemesi gerekmiyor bunun yerine kullanıcılar tek adımlı bir çözüm kullanıyor. Uygulama ve veri tabanı güncellemeleri ücretsiz ve kullanıcılar ürün tarafından hangi özel cihaz kombinasyonunun korunacağına karar verebiliyor.

Kaspersky Lab CEO’su ve kurucusu Eugene Kaspersky: “Bugünlerde kişisel bilgisayarlar kişisel bilgileri saklama konusundaki monopolü kaybetmişti. Ciddi orandaki hassas bilgiler akıllı telefon ve tabletlerde saklanıyordu. Bu da tüm dijital cihazlarınızı siber suça karşı korumanız için oldukça geçerli bir neden. Kaspersky ONE Universal Security ile tüm kişisel PC’ler, Mac’ler, akıllı telefonlar ve Android tabletler tek bir basit çözümle kolaylıkla korunabiliyor” dedi.

Kaspersky ONE Universal Security hakkında

Kaspersky ONE, tek aşamalı, tek lisanlı bir çözüm olup, farklı donanım ve yazılım platformları olan cihazlara koruma sağlıyor:

Windows-bazlı masa üstü PCler, laptoplar ve tabletler

Kapsamlı güvenlik çözümleri virüslere, Trojanlara, spam’lere, hackerlar’a ve diğer tehlikelere karşı, Windows bazlı cihazlar için ideal çözüm sunuyor. Dijital güvenlikte üst düzey hibrid yaklaşımı, bulut bazlı teknolojiler ve gelişmiş anti virüs koruma ile birlikte bugünün karmaşık ve sürekli gelişen ve yenilenen tehlikelerine karşı bir araya getiriyor.

Mac bilgisayarlar

Ödüllü anti virüs çözümü tehditlere anında tepki ve yanıt vererek Mac’inizi güvenli ve temiz tutar; fotoğraflarınızı, müziğinizi, dosyalarınızı ve kimliğinizi, çalışma veya eğlence esnasında siber suç aktivitelerine karşı korur. Windows, Mac OS X ve Linux-bazlı bilgisayarlar için zararlı programları tespit eder ve problemlerin özel ve çalışma arkadaşlarınıza aktarılmasını engeller.

Akıllı telefonlar

Akıllı telefonlar ve içerikleri siber hırsızlar için normal PC’ler kadar değerli hale geldiler. Kaspersky ONE, masaüstü cihazlar ve laptoplar için olduğu kadar mobil cihazlar için de yüksek koruma sağlıyor. Ayrıca kaybolmuş veya çalınmış akıllı telefonları bulma veya uzaktan silme konusunda da yardımcı olur.

Android tabanlı tabletler

Kaspersky ONE, Kaspersky tablet güvenliğini, Kaspersky Lab’ın mobil cihazlar için en yeni çözümünü de kapsyor. Özellikle android bazlı tabletleri her çeşit mobil kötü amaçlı yazılıma karşı korumak için tasarlandı. Uygulama yeni bir arayüz, kişisel tablet cihazlar ve bilgiler için özel koruma sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.