İçeriğe geç

Ünlüler virüs saçıyor.

Sanal suçluların yeni gözdeleri dünyaca ünlü kişiler. Neden mi? İnsanların merak ettikleri ünlülüleri kullanarak virüslü mailleri kullanıcılara daha çok yedirme imkanı sağlamasından tabiki.

Mesela MSNDiablo.A, Nuwar.A ve Wapplex.C gibi solucanlar, ABD başkanı George Bush’un yer aldığı karikatür ve videoları içeren emailler, anlık mesajlaşma iletileri ve web siteleri sayesinde dünya genelinde yayılmış. Piggy.A, Haxdoor.PL, Mops.A, TelnetOn.A, Bobax, Hairy.A, Harrenix.A, RogueMario.A ve Downloader.PSJ tehditlerinin tamamı Üsame bin Ladin, Saddam Hüseyin, Harry Potter, Britney Spears gibi gündemde olan ünlü isimlerin kullanıldığı içerikler sayesinde yayılmış.

Bunun yanında Brad Pitt ismi kullanılan maillerin %12.57 sinde, Tom Cruise ismi ise %12.14 ünde virüs tespit edilmiş.

Bu noktada korunma yolları olarak tavsiyeler ise bilmediğiniz kişiden gelen maillerin açılmaması konusu ne olursa olsun tanımıyorsanız hatta tanıyorsanız bile açmadan önce bir kez daha düşünün.

“Ünlüler virüs saçıyor.” hakkında 2 yorum

  1. Esra önceden tek bir programla koruma sağlarken artık tek bir program yetersiz kesinlike ben Kaspersky 2009 + Zemana AntiLogger kullanıyorum bu ikisi hakkında yakında bir yazı yazmayı planlıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.