İçeriğe geç

Sinemaseverler için Yeni Mobil Uygulama

Sinemaseverler için Yeni Mobil Uygulama

Bir sinemaseverin en büyük keyfi en son çıkan filmleri anında, hatta ilk çıktığı gün gidip en kaliteli sinema salonunda izlemektir. Ancak maalesef bunun için her zaman fırsat yaratamıyoruz, bilet almak için çok geç kalmış olabiliyoruz. İlk gün izleyemediğimiz filmler için de ister istemez içimizde bir sıkıntı oluşuyor. Bunun önüne geçmek için harika bir uygulama var; Sinemia!

Artık sinemaseverlerin buluşabileceği yeni bir alan var. Sinemia dünyasına girerek sinemaya dair her şeye kolayca ulaşabiliyorsunuz. Üye olmak da oldukça kolay gibi gözüküyor. Sonuçta tek yapmak gereken www.sinemia.com adresine giriş yapmak. Bu da sürekli internette dolaşan ve farklı birçok siteye girip teknolojinin tüm nimetlerinden istisnasız yararlanan bizler için zor bir işlem değil.

Farklı birçok üyelik paketi var Sinemia bünyesinde. Ben şimdilik ayda 55.90 lira ödediğim paketten yararlanıyorum. Sınırsız sayıda da sinemaya gidip keyifle en kaliteli salonlarda film izleyebiliyorum. Benim gibi sinema aşığı herkes bu Sinemia’dan yararlansın, hep beraber şöyle arkamıza yaslanıp tüm filmleri izleyebilelim istiyorum. Çevremdeki herkese de Sinemia’nın tüm nimetlerinden bahsediyorum.
Bir düşünün, haftada iki kere sinemaya gitmek istediniz. O çok beğendiğiniz iki oyuncunun filmi de ne tesadüf ki aynı anda vizyona girmiş. İkisini de hemen izlemek istiyorsunuz. Ancak şimdi hangi salona gitseniz daha iyi olacak veya seçtiğiniz salonda istediğiniz seansta yer olacak mı acaba? Haftada iki filme ayıracağınız bütçeyi hazırladınız tamam ama bir sonraki hafta vizyona gireceğini bildiğiniz ve mutlaka gitmek istediğiniz bir film daha var. Bunlar arasında illa seçim yapmak zorunda mısınız yani? Tabii ki de hayır. Sinemia üyesi olarak tüm bu bütçe sorunundan anında kurtulup kara geçebilirsiniz. Sinemia mobil uygulamasını indirerek de tüm işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Sinemanın Sosyal Medyası Sinemia App

Yeni bir şey aldığımda onu hemen denemek isterim. Her ayrıntısını karıştırırım. Sinema da özel ilgi alanıma girdiği için Sinemia App uygulamasını indirdikten sonra onun da her ayrıntısını inceledim hemen tabi. Özelliklerini keşfettikçe Sinemia ile tanıştığıma daha da memnun oldum.

Uygulamayı indirmek için Google Play’e girmek yeterli. Eğer ios kullanıcısı iseniz Apple Store’dan da uygulamayı rahatça indirebilirsiniz. Sinemia üyeliğinizi oluşturduktan sonra neler yapabileceğiniz konusunda sizi biraz bilgilendireyim ama öncesinde linkleri de aşağıya ekleyeyim:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sinemia.app&hl=tr
https://itunes.apple.com/tr/app/sinemia/id891086316?mt=8
Aslında sinema ile ilgili her şeyi yapabiliyorsunuz. Öncelikle her filme bilet alma imkânına sahipsiniz. Üstelik hangi salondan istiyorsanız oradan biletinizi temin edebiliyorsunuz. Hem de sinema salonuna gidip, bilet sırası beklemeden! Hangi salonda hangi film gösteriliyor ve hangi seanslarda yer alıyor kontrol ederek biletinizi alabiliyorsunuz.

Sinemaya gitmek için ayırdığım günlerde seans saati uymadığı için saatlerce boş dolaşmış bir insan olarak en çok hoşuma giden de bu anında bilet alabilme ve doluluk oranını kontrol edebilme kısmı oldu. Tam sıra bana geldiğinde istediğim seanstaki en güzel yerlerin kapılmış olması benim şanssızlığımdır belki de kim bilir. Ancak Sinemia uygulaması sayesinde kendi şansımı kendim yarattım. Uygulamaya giriyorum, bana en yakın olan sinema salonunu seçiyorum ve istediğim filme biletimi alıyorum. Her zaman tercih ettiğim sinema salonunda benim istediğim film daha gösterime girmemişse en yakın hangi salonda bu filmi izleyebileceğimin bilgisine da kolayca ulaşabiliyorum. Eğer daha önce gitmediğim bir sinema salonuysa ve nasıl gideceğime dair bir fikrim de yoksa Sinemia app bu konuda da bana yardımcı oluyor. Nasıl gideceğime dair yol tarifine ulaşarak hiç nasıl giderimin sinir stresini yaşamadan vaktinde sinema salonuna gidebiliyorum.

Ara sıra öyle güzel kampanyalar oluyor ki Sinemia app sayesinde bunlardan anında haberim oluyor. Hatta Sinemia ile sevdiklerime de sinema bileti hediye edebiliyorum. Bunun yanında özel gösterimler olduğunda bu gösterimlere bilet kazanabilme şansını doğuran kampanyalar da oluyor. En sevdiğim de özellikle sinema konusunda böyle “özel” hissettirilmek. Sinemia da bunu oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. İlla özel gösterime gitmeye de gerek yok, Sinemia üyesi olmak özel hissetmek için yetiyor da artıyor bile.

Sinemia app sadece bilet almak için mi kullanılıyor peki? Tabii ki de hayır. Uygulamayı kullanarak tüm filmlerin fragmanlarına, oyuncularına, eleştirmenler tarafından verilen yorumlarına ulaşabiliyorsunuz. Sevdiğim oyuncuların filmlerine özellikle gitmek istediğimde bu benim çok işime yarıyor. Kendime göre hangi filme önce gitmek istediğimin sıralamasını kolayca yapabiliyorum. Sevdiğim oyuncuların filmlerini listelemek için vizyona girmişler arasında sınırlı kalmak zorunda da değilim. Geçmişte oynadıkları filmleri de Sinemia uygulaması sayesinde kolayca bulabiliyorum. Gözden kaçırmış olabileceğim tüm filmlere de böylece rahatça ulaşabiliyorum. Hemen kendi zevkime göre oluşturduğum dram filmleri listesini yaptım bile. İşin en güzel tarafı bu listeyi benimle aynı zevke sahip farklı insanlar da ulaşabiliyor. Ben de aynı şekilde zevkine güvendiğim insanların listelerini takip edebiliyorum. Böylece fikir alışverişi yapabiliyoruz.

Sinema haberlerine de her gün bir yenisi ekleniyor. Ancak hepsini takip etmek istemiyorum. Sinemia app uygulaması sağ olsun benim kendi zevkime göre ilgilenebileceğim tüm haberleri bana bildiriyor. Böylece hem son çıkan haberlere anında ulaşabiliyorum hem de benim ilgilenmeyeceğim haberler arasında boğulmuş da olmuyorum.

Sinemia app sinemaseverler için vazgeçilemeyecek sosyal medya uygulaması olma yolunda emin adımlarla ilerliyor bence. Yılsonuna kadar 20 ülkede aktif olarak kullanılmaya başlayacakmış. Düşündükçe heyecanlanıyorum. Zevklerini merak ettiğim, yorumlarını okumak istediğim o kadar fazla insan var ki. Sinema konusunda dünyaya açılmak ve bu kişilerle aktif şekilde iletişim halinde olabilmek gerçekten müthiş bir deneyim olacak.

Yeni mobil uygulamadan yararlanabilmek için Sinemia üyesi olma şartı da yok ayrıca. İsteyen herkes bu uygulamayı indirebiliyor ve yararlanabiliyor. Ama eğer Sinemia üyesiyseniz müthiş ayrıcalıklardan da sizi bekliyor. Örneğin destek hattından istediğiniz her an yardım alabiliyorsunuz. Sadece size özel kampanyalardan da yararlanabiliyorsunuz.
Sinemanın yanı sıra sinema içinde yararlanabileceğiniz yiyecek ve içecek kampanyaları da uygulama içerisinde yer alıyor ve bunlardan haberdar olabiliyorsunuz. Çevrede kampanya başlatmış bir restoran veya kafe var ise bunlardan da yararlanmanız mümkün. Hem yiyip içip en güzel fırsatlarla karnınızı doyurabiliyorsunuz hem de en harika filmleri müthiş ses sistemleri ve ekranlarla donatılmış sinema salonlarında izleyerek gözlerinizi ve kulaklarınızı doyuruyorsunuz. Bunları yapmak içinse ihtiyacınız olan tek şey akıllı telefonunuza Sinemia uygulamasını indirmek. Hayatımızı her alanda kolaylaştıran teknolojiyi sinemaseverlere uyarlayarak böylesine imkânlar sunan bir uygulama başlatmak ve yapmak, bunun bir parçası olmak gerçekten insana harika hissettiriyor. Sinema salonlarının sayfalarını teker teker dolaşma derdi yok, hangi seans uygun diye bir oraya bir buraya bakma derdi yok. Anında biletimi de satın alabiliyorum. Üstelik günde iki kez sinemaya gidebilme şansım da var. Sabah izlediğim bir filmi istersem akşam da izleyebiliyorum. Sinema tutkunu olan bir kişi daha fazla ne isteyebilir ki? Aynı sinema tutkusuna sahip insanlara kolayca ulaşabilmeyi ister belki, onu da Sinemia uygulaması zaten yapıyor. Sadece Türkiye’de değil üstelik 20 farklı ülkede.

O zaman hepimize iyi seyirler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.