İçeriğe geç

Test: Sony Ericson Xperia Neo İncelemesi 3

Bu incelememizde genel olarak Sony Ericsson Xperia Neo‘nun Multimedya özelliklerine yer vermeye çalışacağım. 8.1 MP kamerası ve yaklaşık 2.4 kata kadar zoom imkanıyla video kalitesi gerçekten tatmin edici olan ürün 720p HD çekim yapmanıza olanak sağlamakta, f/2.4 diyafram açıklığı ile karanlık ortamlarda bile oldukça iyi görüntü yakalayabilmekte, Sony’nin özel Exmor R™ CMOS sensörü ile ışık dengesini ekran üzerinde de oldukça başarılı bir şekilde dengeleyebilmekte, Otofocus seçenekleri ile yüzleri tanıyabilir, herhangi bir nesneye otomatik focus yapabilir ve isterseniz sonsuz focus ayarı ile de focus’u devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca bir telefonda az rastlanan özelliklerden birisi olan gülümseme yakalama özelliği ilk zamanlarda kendi kendine resim çektiğini düşünmenize sebep olabiliyor. :) Bunun yanında coğrafi konum etiketleme gibi özelliklere de sahip. Özellikle çektiğiniz resimleri ve videoları sosyal ağlarda paylaşmanız da çok kolaylaştırılmış. Video ve fotoğraf çekimi noktasında ki en yüksek çözünürlükteki çekimlerde zoom imkanının ortadan kalması bir dezavantaj olarak görülebilir.

Tek led flasha sahip olan telefon hem fotoğraf çekimlerinde hem de Video kayıtlarında karanlık ortamlarda ışığını kullanabilmenize olanak sağlamakta, aşağıda çeşitli ortamlarda çekilmiş fotoğrafları görebilirsiniz. Tabi bu özelliklere ek olarak HDMI çıkış sayesinde çektiğiniz tüm görüntüleri TV üzerinde de görüntüleyebileceğinizi unutmayın.

Sony Ericsson Xperia Neo 8.1 Mp Yüz saptama modu

Sony Ericsson Xperia Neo 8 1 Mp Sonsuzluk modu

Sony Ericsson Xperia Neo 2 Mpp Ön Kamera

Eğer siz de benim gibi müzik tutkunu olup ayrıca daha öncesinde Sony Ericsson Walkman serisi telefonlarından herhangi birisini kullandıysanız az çok Sony’nin bu konudaki kalitesini biliyorsunuzdur. Aynı kalite bu seride de devam etmekte, Ekolayzır seçenekleri, Bluetooth kulaklık ile müzik dinleme gibi özelliklerin yanı sıra uygulamalar ile de çeşitli özellikler sunulmuş durumda, Bunlardan en göze çarpanı TrackID uygulaması ki bir çoğumuz bir şarkıyı ilk dinlediğimizde çok  hoşumuza giden bir şarkının ismini ve söyleyen kişiyi bulmak için ayrıca çaba sarfettiğimiz olmuştur. Bu uygulama ile bu çaba artık tarihe karışıyor. Çünkü herhangi bir ortamda dinlediğiniz müziği TrackID uygulamasına dinletmeniz yeterli İnternet bağlantısı üzerinden sizin için o şarkıyı kendisi buluyor.

Radyo desteğide sunan cihaz kendi üzerinde Android 2.3.2 ile gelen sürümünde Youtube uygulamasını da içermekte fakat Android 2.3.3 sürümüne yükselttiğiniz zaman bu uygulamayı Türkiye sınırları içerisinde Adroid Market’ten maalesef ki yükleyemiyorsunuz.

Cihaz’ın GPS’i de oldukça başarılı Google Latitude, Facebook Places, Gowalla ve son zamanların en popüler sosyal uygulamalarından birisi olan Foursquare gibi lokasyon bazlı ağlar için üretilen uygulamalarda hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Sosyal Ağlar demişken Sony Ericsson Timescape™ değinmeden de geçmeyelim, Bu özel uygulama sayesinde Facebook ve Twitter hesaplarınızdaki güncellemeleri anlık olarak Telefonunuz 5 ekranından birinde takip etmenize olanak sağlamakta.

Son olarak ürünü Türkiye’den almak isteyen okuyucularımız biraz sabretmek zorunda kalacaklar çünkü ürün Türkiye pazarına 3 ay  içerisinde girecek ve tahmini olarak geçen hafta Türkiye piyasasına sürülen Sony Ericsson Xperia Arc’tan biraz daha uygun fiyatlı olacağı (ortalama 1100-1300TL) söylenmekte. Bu arada İngiltere satış fiyatı vergiler hariç £299 olarak belirlenmiş. Böylece Sony Ericsson Xperia Neo hakkında söyleyebileceğim bir çok şeyi bu yazımda dile getirdim. Son kez kesinlikle ayrılırken zor anlar yaşayacağım bir telefon olduğunu söyleyebilirim.

“Test: Sony Ericson Xperia Neo İncelemesi 3” hakkında 1 yorum

  1. full film izle

    saolun hocam cok iyibir site burası lutfen bozmayın siteyi sizde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.