İçeriğe geç

Bu siteye erişim kendi kararıyla engellenmiştir.

“Bu siteye erişim kendi kararıyla engellenmiştir” Reklam ve yeni nesil pazarlama blogu elmaaltshift’in başlattığı kampanyayla, site sahipleri ve bloggerlar sansür eylemlerine tepki göstermek için kendi sitelerini kapatıyorlar.

"Bu siteye erişim kendi kararıyla engellenmiştir" | Reklam ve yeni nesil pazarlama blogu elmaaltshift'in başlattığı kampanyayla, site sahipleri ve bloggerlar sansür eylemlerine tepki göstermek için kendi sitelerini kapatıyorlar.

“Porno sitelere de girmeyiverin”den çok daha ciddi bir sorun olan Türk kullanıcısının hangi internet içeriğine erişebileceğine devletin karar vermesi, gitgide daha çok tepki doğuruyor. Bu tepkiyi göstermek amacıyla bir hareket daha başlatıldı.

Reklam ve yeni nesil pazarlama blogu elmaaltshift‘in kurucusu Fırat Yıldız’ın öncülük ettiği deney, kendi deyimiyle “geleceğin internetinin önizlemesi”ni yapıyor. Kampanyanın anasayfası haline gelen anafikir.com “Bu siteye erişim kendi kararıyla engellenmiştir,” sözleriyle açılıyor. Meşum ve meşhur site kapatılma duyurusunu çağrıştıran bu cümle aslında bir bağlantı. Bağlantının yönlendirdiği sayfada, internet sitesi sahiplerinin kendi ana sayfa kodlarının başına ekleyerek sitelerini “kapatabileceği” ve anafikir.com’un “ortak sansür simülasyonu”na yönlendirebileceği kısa bir kod bulunuyor. Altında ise deneye katılan web sitelerinin adresleri listeleniyor.

Kişisel web sitelerini ve bloglarını “kapatarak” protestoya destek vermek isteyenler, ilgili sayfayı ziyaret edebilirler.

kaynak

“Bu siteye erişim kendi kararıyla engellenmiştir.” hakkında 2 yorum

  1. Bende dün wolkanca’da görmüştüm.Bilmiyordum böyle bir kampanya olduğunu doğrusu :) Şaşırdım o büyük kırmızı yazıyı görünce.Bizde mi katılsak buna acaba :)

  2. valla aslında düşünmüyor değilim ama bizim tepkimiz o kadar etki oluşturacak çapta değil ilerideki çalışmalara katılmayı düşünüyorum ama kesinlikle ;)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.