İçeriğe geç

Hayata dair notlar I: Gözlerini dört aç…

Fırsatlar ne zaman karşınıza çıkar belli olmaz…

Geçen gün uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşımla şans eseri denk geldik ve her ikimizinde zamanı olunca hem iki sohbetin belini kıralım hem de bir şeyler içelim diyerek en yakın cafeye girip başladık sohbete, İş güç derken malum son günlerin yoğun konularından biri Bitcoin’e kadar geldi sohbetimiz.

Ben 2014’te tanıştığımı ve o zaman denemek için 20 TL ile girdiğimiz sonrasında dokunmadığımı ve keşke imkanım olsaydı da daha büyük meblağ alabilseydim dediğim anda öğrendim ki arkadaş zamanında az da olsa bir deneyeyim diyerek girdiği Bitcoin dünyasında hatırı sayılır bir birikim yapmış ve şimdi en azından bu meblağı değerlendirmek istiyormuş. Bir de İstanbul’un yoğun trafik ve karmaşasından da kaçmak isteği birleşince Adana’ya yerleşmek ve yerleşirken de birikimi ile ev almak istediğini söyledi.  Neden Adana dediğimde “İstanbul’da bir ev almaya param yetmiyor. Tanıdığım olmasa da Ünivertsite dönemini geçirdiğim yer olduğu için oraya gitmek istiyorum.” dedi. Benim çevremin de az çok geniş olduğunu bildiği için de “Adana satılık ev nasıl buluruz.” dedi. Ben de etrafımda bir kaç adanalı arkadaş olduğunu ama fikir alabileceğimizi söyledim. Tabii ben de biraz araştırırım dedim ve sorasında ayrıldık.

Bir kaç gün sonra Youtube’da video izlerken aşağıdaki reklam videosuna denk geldim ve o zaman hatırladım ve siteye baktığımda Adana bölgesi için emlak raporu, Demoegrafik bilgileri de karşıma çıkınca arkadaşa ilettim. Bakalım merakla sonucu ben de bekliyorum. Buraya da unutmamak adına not almak istedim. Bazen bir youtube reklamı bile çok işimize yarayabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=V4sqFpYVXgQ

“Hayata dair notlar I: Gözlerini dört aç…” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.