İçeriğe geç

Internet Bankacılığı Eşittir Zamandan Tasarruf

Bankacılığın ekonominin mihenk taşı olduğu tüm dünyanın kabul ettiği bir gerçektir. Bundan 20 yıl önce her türlü bankacılık işlemimiz için şubelere gidilirdi. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni trend internet bankacılığı.

 

FullSizeRender

Nedir bu internet bankacılığı? Bankaların müşterilerine sunduğu, herhangi bir şubeye uğramaya gerek kalmadan, evden, işten arabadan, yolda yürürken ya da kafede keyif yaparken, internet ulaşımının olduğu her yerden dilediğiniz an bir tuşla işlem yapabilme hizmetidir. Bugün bu hizmet inanılmaz bir hızla büyüyor. Bankaların sadece birbirleriyle değil aynı zamanda kendileriyle de yarıştıkları muazzam bir rekabet ortamına dönüştü.

2014 verilerine göre Türkiye’de 12 milyondan fazla bireysel ve 1 milyondan fazla kurumsal banka müşterisi internet bankacılığını aktif olarak kullanıyor ve bu rakam gün geçtikçe daha da artıyor.

Günümüz modern toplumunda zaman en kıymetli şey. En basit örnekle devam edelim. İhtiyaç kredisi kullanımı pek çoğumuzun zaman zaman kullandığı bir bankacılık ürünüdür. Eskiden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için banka şubesine gider, form doldurur, bizden istenilen evrakları teslim ederdik. Kredi değerlendirmemiz yapılır birkaç gün sonra şayet ihtiyaç kredimiz onaylanmışsa bu sefer onaylanan ihtiyaç kredisini kullanabilmek için tekrar şubeye giderdik. Bu demek oluyor ki bir çalışan bu işlem için işyerinden 2 kez yarım gün izin almak zorunda kalırdı.

Bugün geldiğimiz noktada ise,   yerimizden kalkmaya gerek bile duymadan düşük faiz oranlı ihtiyaç kredisine dilediğimiz an dilediğimiz yerden başvurabiliriz. Ne ihtiyaç kredisi başvuru sürecinde, ne de başvurunuz onaylandıktan sonra ihtiyaç kredisini kullanmak istediğinizde şubeye gitmenize gerek kalmaz. Hem kredi başvurunuzu hem de kredi kullanımını internetten istediğiniz gibi kolayca yapabilirsiniz. Zamanı son derece kıymetli olan günümüz insanı için internet bankacılığının nasıl bir nimet olduğunun farkında mısınız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.