İçeriğe geç

“iyi”sini bulmanın en kolay yolu

Online alışverişe giderek daha çok alışıyoruz. Özellikle 7/24 koltuğunuzdan kalkmadan ürün almak ve kolayca mağaza mağaza dolaşmadan ihtiyacınıza en uygun ürünü araştırıp bulmak her geçen gün daha da kolaylaşıyor.

iyinet

“İyisini bulmanın en kolay yolu” mottosuyla karşımıza çıkan yeni ürün arama, değerlendirme ve karşılaştırma sitesi olan iyi.net. Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız site olacak. Sitenin en göze çarpan olayı iyimetre ile bir çok değerlendirmeye göre ürünlere biçilen puan ile en değerlendirilmesi. Bu özellik size karşılaştırmalarda  daha hızlı ve doğru tercih yapmanıza imkan verecek.

Bir diğer işimize yarayacak özellik ise sizin gibi daha önce ürünü arayan ve kullanan kişiler tarafından yapılan yorumlar ve puanlama sayesinde son kullanıcıların değerlendirmelerini ön plana çıkararak tarafsız ve doğru bir karşılaştırma imkanı sunması.

Bu değerlendirmelerin yanın da ürün bazında forum ve ürünün detaylı teknik özelliklerine erişebileceğiniz gibi piyasadaki ürünün mevcut olduğu siteler arasında size en uygun fiyatlı ürünü bulmanıza da yardımcı oluyor.

Sitenin sosyal kısmını oluşturan özelliği ise üye kullanıcıların profil sayfalarının oluşması, bu sayfada istedikleri, kullandıkları ve kullanmaya devam ettiği ürünler hakkında bilgi paylaşımında bulunması arkadaşlarıyla paylaşabilmesine olanak sağlıyor olması. Yani bir ürün aldınız ve çok memnun kaldınız. Herkese tavsiye etmek,  ürünün güzelliklerinden bahsederek insanlara yardımcı olmak istiyorsunuz ya da memnun kalmadığınız, keşke almasaydım dediğiniz bir ürün hakkında deneyimlerinizi paylaşarak diğer insanların maddi zarara girmesini, hayal kırıklığı yaşamasını engellemek istiyorsunuz.  Kısacası ‘’yardımlaşmak’’ ve ‘’iyi insan’’ olmak istiyorsunuz. O zaman en doğru yerdesiniz.Yine kullanıcıların site üzerindeki cevap, inceleme ve sorularını görerek kullanıcı güvenirliğini de görebilmenize imkan sağlıyor. Bunların yanında marka ve ürün grubu bazında değerlendirmeleri listeleyebilmenize imkan veriyor yani her kategori için ayrı bir liste oluşturma imkanı tanıyor. Örneğin ihtiyacınız olan bir telefon ve bilgisayar için ayrı listeler oluşturup karşılaştırmalarını buna göre yapabilirsiniz. Aynı anda dört farklı ürünü karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca ürün karşılaştırma sayfasına başka bir ürün eklemek istiyorsanız, o ürünün profiline gitmenize gerek yok. “Hızlı ürün ekle” bölümünden karşılaştırma listenize eklemek istediğiniz ürünü hızlıca bulabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamalarıyla her an kafanızdaki soruları giderebileceğiniz bir rehber olma özelliğini barındırıyor.

Son olarak sitenin kendi tanıtım videosuyla sizleri baş başa bırakıyorum.

http://vimeo.com/66737259

““iyi”sini bulmanın en kolay yolu” hakkında 2 yorum

  1. Yararlı bir siteye benziyor, ancak kategoriler sınırlı olmuş daha geniş olsa daha iyi olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.