İçeriğe geç

LG, gerçek zamanlı multimedya Cloud hizmetini globalde duyurdu.

LG tarafından duyurulan Cloud hizmeti TV’ler, mobil cihazlar ve PC’ler üzerinden dijital içeriklere kesintisiz bağlantı ve kusursuz erişilebilirlik sağlıyor.

 LG Cloud

LG Electronics, farklı elektronik cihazlar üzerinden tüm dijital içeriğe kesintisiz bağlantı ve kusursuz erişilebilirlik sağlayan LG Cloud (Bulut) hizmetini duyurdu.

LG Cloud, rakiplerinden farklı olarak kullanıcılara Android akıllı telefonlar, PC’ler ve Smart TV’lerde (Cinema 3D modelleri dahil) olmak üzere üç ekranda ayrı bir set-top box’a gereksinim duymadan her çeşit içeriği yönetme olanağı tanıyor. Kullanıcıların hizmetten yararlanmak için LG Cloud aplikasyonunu Google Play’den veya LG SmartWorld aplikasyonunu Android akıllı telefonlardan, LG Smart TV’lerdeki LG SmartWorld mağazasından ya da www.lgecloud.com’dan indirmesi gerekiyor.

LG Cloud, akıllı telefon içeriğini otomatik olarak cloud sunucuları, PC ve TV ile senkronize ediyor. Akıllı telefonlar ile çekilen fotoğraflar ve videolar PC veya TV’lere anında aktarılabiliyor. PC’de biraraya getirilen videolar, akıllı telefonlarda görüntülendikten birkaç saniye sonra LG Cloud’a yüklenebiliyor. LG Cloud diğer Cloud hizmetlerinden farklı olarak, içeriğin TV, PC veya akıllı telefona aktarılmasının ardından kısa bekletme süresi ile dikkat çekiyor.

LG Cloud; 3D içerikle mükemmel uyum

LG Cloud’un öne çıkan bir diğer özelliği, dönüşümü cihazda değil, sunucuda gerçek zamanlı hayata geçiren Streaming Transcoding teknolojisi. Bu sayede kod çözücü ve dönüştürücü olmaksızın, kullanıcı müdahalesi gerektirmeden arka planda içerik sorunsuz şekilde aktarılıyor. Bu özellik LG Cloud’un sunduğu en önemli farklılık olarak öne çıkıyor. Hizmet ayrıca 3D içerikle mükemmel uyum sağlıyor. LG 3D akıllı telefonlar ile çekilen tatil videoları 3G üzerinden veya Wi-Fi ile LG Cloud hizmetine yüklenebiliyor. Sonrasında tüm aile LG Cloud’dan televizyonlarına gelen videoları LG Cinema 3D Smart TV’lerinde izleyebiliyor.

LG, bu kapsamda yakınsamaya öncelik veren daha iyi cloud hizmeti geliştirmek için içerik ve hizmetlere odaklanan Smart Business Center’i hayata geçirdi. Bu merkezin başında bulunan LG Ev Eğlence Bölümü CEO’su ve Başkanı Havis Kwon konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Günümüzde birçok şirket Cloud’u, depolama hizmeti veya tek tip içerik olarak görüyor. Oysa LG olarak birçok kullanıcının kolay bir şekilde Cloud hizmetinden faydalanmasını sağlıyoruz. Yeni nesil kullanıcılar bir buluta müzik, diğerine video veya iş dosyaları aktarmak istemiyor. Sonuçta sağladığımız hizmet ile bu sorunu çözüyor, hayatı daha kolay hale getiriyoruz.”

Etiketler:

“LG, gerçek zamanlı multimedya Cloud hizmetini globalde duyurdu.” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.