İçeriğe geç

Tasarım Oscar’ı Fujitsu-Siemens’e gitti.

Tasarım dünyasının en saygın ödüllerinden olan iF Ürün Tasarım Ödülü, Fujitsu Siemens’in ESPRIMO Mobile dizüstü PC ve ESPRIMO MA Tablet PC’ye verildi.

Fujitsu Siemens Computers’ın iş kullanıcıları için geliştirdiği ve tüm ürün grubuna uyguladığı tasarıma verilen iF Ürün Tasarım Ödülü’nü, Mart ayında açılışı yapılacak olan CeBIT Fuarı’nda Fujitsu Siemens Computers tasarım ekibi alacak.

Fujitsu Siemens Computers ESPRIMO Mobile dizüstü bilgisayar serisi ve özellikle hastane gibi güvenlik ve hijyen ihtiyacının ön plana çıktığı ortamlar için tasarlanan ESPRIMO MA Tablet PC tasarım dünyasının en saygın kurumlarından biri olan iF Ürün Tasarım Ödülü’ne değer görüldüler.

iF Ürün Tasarım Ödülü’nü alan ESPRIMO MA Tablet PC ise özellikle dayanıklı yapısı ve zengin işlevleriyle hastane gibi özel ortamların güvenlik, hijyen ve kullanışlılık ihtiyaçlarına cevap veren bir ürün olarak biliniyor. Hafif ve ergonomik yapısıyla elde rahat taşınabilen ESPRIMO MA Tablet PC, kolay veri girişi ve hızlı bilgi erişim olanakları ile farklı sektörlerden kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veriyor.
Fujitsu Siemens Computers Tasarım Müdürü Toni Koberling güçlü bir dizüstü bilgisayar tasarımının, bilgisayarın sunduğu bütün fonksiyonları etkin bir şekilde çizgilerine yansıtması gerektiğini ifade ediyor. Koberling, “Fujitsu Siemens Computers’ın benzersiz tasarım anlayışının ana fikrini profesyonel kullanıcıların yüksek beklentilerini, kullanıcı dostu ürün ve modeller ile desteklemek olarak tanımlıyor.

Tasarım dünyasının en saygın kurumu olan iF Ödülleri, her yılın kasım ayında Uluslararası Tasarım Forumu (International Forum Design) tarafından belirleniyor. Fujitsu Siemens Computers’ın iF Tasarım Ödülleri, Almanya Hannover’da, Mart ayında gerçekleştirilecek olan CeBIT Uluslararası Bilişim Fuarı günlerinde takdim edilecek.

Kaynak: ComputerWorld

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.