İçeriğe geç

Güncel Finans Notları

Son dönemde dolar aldı başını gidiyor her ne kadar bu işlerden anlamasam da ulusal ve küresel politikaların, anlık siyasi değişimlerin finans sektörüne etkileri, gerileyen, duraklayan ya da gelişen ekonomik alanlar ve aslında paraya dair en güncel haberleri Capital.com.tr adresinden takip ediyorum. Örneğin Amerikan’ın yeni başkanının Türk lirası ve döviz üzerindeki etkileri, ülkemizdeki bir siyasetçinin talihsiz sözlerinin borsaya etkileri gibi her etken Capital’de incelenip değerlendiriyorlar. Paraya yön verenler, parayı yönetenler www.capital.com.tr adresinde yayınlanan röportajlarda para kazanmanın, kazandığını katlayabilmenin formüllerini veriyorlar. Banka, leasing, finans, sigortacılık, emlak, piyasalar, sektörler gibi para ile ilgili alanlar, aile şirketleri, kurumsal firmalara dair her şey için Capital’in internet sitesini ziyaret etmekte fayda var.

Ulusal Ve Uluslar Arası Şirketlerin Künyesi Capital’de

Ülkemiz gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer almakta, ekonomiyi güçlendirmek adına devlet destekli, yabancı ortaklı çok fazla proje, tasarı uygulamaya geçiriliyor. Bu bağlamda hangi firmaların, kimlerin doğru adımlar attığı, büyüme gösterdiği, hangi firmaların, alanların durağan ya da gerileme seyrettiği önem taşır. Pek çok ülke ile ortak yürütülen finansal projeler, şirketler var olduğu için başta Rusya, Almanya, Çin gibi ülkeler olmak üzere neredeyse dünyanın bir ucunda yaşanan değişiklikler bizim ülkemizdeki dengeleri değiştirebiliyor. Bundan dolayı sadece ülkemizdeki değil, ticari ilişki halinde olduğumuz tüm ülkelerin piyasalarını, politik durumlarını takip etmek ve gelişmelerden anında haberdar olmak için Capital.com.tr adresini izlemek de fayda var.

Girişimci Ruhlara, Yeni Mezunlara Finans Sektörüne Dair İpuçları

Capital’in internet sitesi küçük, büyük tüm iş kollarıyla meşgul olan kişilere, girişimci ruhlara ve de yeni mezun olmuş hangi sektöre atılacağına karar veremeyen gençlere yol gösterici oluyor. Şöyle ki sitedeki CEO ve yönetici röportajları, iş fırsatları, yatırım olanakları, hisse alımı fırsatları, toptan ve perakende satış oranları, en başarılı toptancılar, perakendeciler, başarı öyküleri genç, yetişkin pek çok kişiye ilham veriyor. Bu bağlamda ülkemizin ve dünyanın büyüyen şirketleri ve başarı sırları, en iyi maaş veren sektörler, yöneticilerin çalışanlardan beklentileri gibi faydalı bilgiler, çıkarımlar yer alıyor. Tüm bunlardan yola çıkılarak ekonominin, finans sektörünün, paranın nabzını tutmak isteyen, finans alanında çalışmak, kariyer yapmak isteyenler için en doğru, akılcı ve faydalı bilgiler ile yol gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.