İçeriğe geç

Avea, yeni motto ve sembolüyle “Hayat değişir Avea’yla” diyor…

Çeşitliliği ve hayatın tüm renklerini logosuna eklediği yeni sembolle ifade etmeye başlayan Avea, yeni söylemi “Hayat Değişir Avea’yla”yı anlatan reklam filmini de izleyenlerin beğenisine sundu. Bu değişikliğin, Avea’nın son yıllarda içten içe değişen yapısının doğal bir sonucu olduğunu belirten Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk; “Logomozu destekleyen yeni sembol ve mottomuz Avea’nın heyecanlı, umut dolu, rekabete karşı iddialı bir şirket olduğu algısının altını çiziyor. Çünkü Avea, özellikle son  yıllarda pek çok ana alanda elde ettiği büyüme oranları ile aslında sektörün en dinamik ve hızlı oyuncusu olduğunu gösterdi. Yeni sembol ve mottumuz bu değişimin müşterimize dokunan yüzü” dedi
logo.3d.slogan-01.jpg
Yönetmenliğini dünyaca ünlü İsveçli yönetmen Fredrik Callinggard’ın yaptığı reklam filminin jingle’ını ise ünlü pop sanatçısı Atiye seslendirdi. Çekimleri üç günde tamamlanan ve 10’dan fazla mekanda ve 500’den fazla oyuncu ile gerçekleştirilen yeni reklam filminin müziği ise Avea çalışanı Cenk Çelebioğlu tarafından bestelendi

Türkiye’nin en yenilikçi ve en dinamik GSM operatörü Avea, marka iletişiminde yeniliğe giderek logosuna, çeşitliliği ve hayatın tüm renklerini ifade eden yeni bir sembol ekledi.  “Hayat değişir Avea’yla” söylemi ile hayat bulan yeni sembol, Avea’nın yeni, renkli ve zengin imajını simgelerken; kullanılan renkler ise Avea dünyasının sunduğu çeşitliliği ve bolluğu temsil ediyor.Marka söylemiyle ilgili değişikliği anlatmak için çekilen ve ilk kez dün akşam izleyiciyle buluşan reklam filminin yönetmenliğini ise ünlü İsveçli yönetmen Fredrik Callinggard yaptı. Callinggard dünyaca ünlü pek çok markaya çektiği reklam filmlerinin yanısıra Madonna, Depeche Mode, Kylie Minogue ve Jamiroquai gibi isimlere çektiği kliplerle tanınıyor.

Reklam müziği Avea çalışanından…
Çekimleri üç günde tamamlanan ve 10’dan fazla mekanda, 500’den fazla oyuncu ile gerçekleştirilen reklam filminin müziği şirket çalışanı Cenk Çelebioğlu tarafından bestelendi ve ünlü pop sanatçısı Atiye tarafından seslendirildi.Avea’nın insanların hayatını değiştiren; coşkulu, eğlenceli, avantajlı, teknolojik ve renkli dünyasının anlatıldığı yeni reklam filminde; farklı ihtiyaçlar için sunulan esnek çözümlerinin yanında değişen istek ve beklentilere anında uyum sağlayabilen dinamik yapısına da dikkat çekiliyor.

Kapsama ve 3G yatırımları ile standartların çok ötesine geçen hizmet kalitesi ve tüm bu özelliklerinin yanı sıra yaptığı rekor yatırımların, insanların hayatına kattığı değerin anlatıldığı reklam filmi “Hayat değişir Avea’yla” mottosu ile son buluyor.
“Yeni sembol ve mottumuz, son yıllarda yaşadığımız değişimin doğal bir sonucu”
Avea’nın yeni marka söylemi ve sembolünün Avealıların hayatlarında yaratmayı hedefledikleri değişime dikkat çektiğini söyleyen Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, sözlerine şöyle devam etti;
“Mevcut logomozu destekleyen yeni sembol ve mottomuz Avea’nın heyecanlı, umut dolu, rekabete karşı iddialı bir şirket olduğu algısının altını çiziyor. Avea, özellikle son yıllarda pek çok alanda elde ettiği büyüme oranları ile aslında sektörün en dinamik ve hızlı oyuncusu olduğunu gösterdi. Son yıllarda sektörümüzde pek çok ilke imza attık ama bundan da önemlisi, rekabeti tüketici lehine şekillendirdik… Müşterilerimiz korkusuzca konuşup internete bağlandıkça, rakiplerimize ve onların müşterilerine de örnek olduk. Başardık çünkü genç, dinamik, mücacedeleci ve yaratıcı yönümüzle, hayatı müşterilerimiz için güzelleştirmeye odaklandık. Bunun için de aslında; son yıllarda kendi içimizde tam anlamıyla bir değişim ve dönüşüm süreci yaşadık. Sponsorluklarımız, tarifelerimiz, yatırımlarımız hep bu doğrultuda şekillendi… Dinamik yapımızla müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veren esnek ve butik çözümlerimizle 14 milyonu bulan abonemizin hayatına dokunduk. Avea olarak, gerek sponsorluklarımız, marka ortaklıklarımız, inovasyon ve Ar-Ge yatırımlarımızla, gerek spor ve müzik gibi gençliğe dokunabildiğimiz alanlarda yarattığımız projelerimizle, son yıllarda içerisinde bu ivmeyi hep yukarıya taşıyarak daha da güçlendik.”
Yatırıma odaklandı, “Hayat değişir Avea’yla” dedi…
Bu değişimin temellerinin, gerçekleştirilen yatırımlarla oldukça kuvvetli atıldığını vurgulayan Ertürk; “2010’dan bu yana 2 milyar TL’yi aşan bir yatırım gerçekleştirdik. Yine aynı dönemde 3G’ye 438 Milyon TL yatırımı yaparak, 3G baz istasyon sayımızı %192 artırdık. Gerçekten fark yaratan avantajlı cihaz ve data teklifleriyle, data kullanıcı sayımızı da 2010’a göre %228 yükseltirken numara taşımanın da tek adresi olduk. Teknoloji ve mühendislik konularında dünyanın en iyi teknik üniversitesi MIT (Massachusetts Institute of Technology) ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar, dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan NBA ve efsane futbol takımı FC Barcelona işbirliğimiz ile dikkatleri üzerimize çektik.
Tüm kanallarımızda gerçekleştirdiğimiz bu önemli çalışmaların artık birleşme zamanı geldi dedik. İçimizde yaşadağımız bu değişim doğrultusunda elde ettiğimiz başarıları müşterilerimizle buluşan yüzümüze de taşımak istedik.”
Bu değişimin aynı zamanda “Avea ile değişim yaşayan” müşterilerine bir nevi bir teşekkür olduğunu ifade eden Ertürk; “Yeni söylem ve sembolümüzle her geçen gün özelleşen bir hizmet anlayışı ile çalışmalarımıza devam edeceğimizin altını çiziyoruz… Avea ile herşey daha avantajlı, daha renkli, daha çeşitli ve daha eğlenceli… Bunun için de müşterilerimize ‘Geleceğe umutla bak, tadını çıkar, günü kaçırma; hayat değişir Avea’yla!’ diyoruz.”
Tarifeleriyle şarj dengelerini de bozacak
Avea’nın, müşteri odaklı avantajlı tarifelerin de “Hayat Değişir Avea’yla” mottosunu desteklemeye devam edeceği noktasının altını çizen Ertürk; “Müşterilerimiz bu yeni dönemde en rekabekçi tarifelerle konuşmanın ayrıcalığını yaşamaya devam edecek. Ata Demirer’in rol aldığı yeni reklam filmimizde ‘Avea şarj talep dengesini bozdu’ mesajı ile bu iddiamızı sürdürdüğümüzün altını çizerken; ‘Bu tarifelere şarj mı dayanır, Avea öyle tarifeler yapıyor ki  insanlar konuşmaya doyamıyor, yetmiyor internet veriyor, yetmiyor mesaj‘ diyeceğiz.”

Fredrik Callinggard hakkında:
Dünyanın en büyük markalarına yaptığı başarılı reklam filmleri ile adını duyuran ünlü İsveçli yönetmen Fredrik Callinggard, Ikea için çektiği “Dream Kitchens” reklam filmi ile sektörün gözbebeği Altın Cannes Lions ödülüne layık görüldü. Callinggard, T-Mobile, Coca-Cola, Pepsi, Peugeot, Samsung, Suzuki, Nescafe gibi daha bir çok dünya markasının reklamlarının yönetmenliğini yaptı. Kendisi aynı zamanda Madonna, Depeche Mode, Kylie Minogue ve Jamiroquai gibi dünya yıldızlarının klip yönetmeni olarak da biliniyor.

Künye Bilgisi:
Reklamın başlığı: Hayat değişir Avea’yla
Reklamveren: Avea
Reklamveren temsilcisi: Dehşan Ertürk, Beren Akdeniz, Gizem Ekiz
Reklam ajansı: TBWAISTANBUL
Yaratıcı grup: Emre Kaplan, Ali Şener, Emir Yüksel, Esma Erdoğan,
Ali Erkmen, Yiğit İrde
Marka direktörü: Dilek Uçarlı
Prodüksiyon: Ceyda Kayaçetin Schulte, Alev Cihan
Prodüksiyon şirketi: Depo Film
Yönetmen: Fredrik Callinggard
Müzik beste: Cenk Çelebioğlu
Seslendiren: Atiye
Medya ajansı: People Communications

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.