İçeriğe geç

Vistada Diskinizi Parçalayabilmek.

Malumunuz Vista işletim sisteminde yeni ve güzel özelliklerden birisi HDD’lerinizi başka hiçbir programa gerek kalamdan bölebilme imkanı bunu gerçekleştirmek için Bilgisayarım Sağ tuş yönet diyerek disk yönetimini seçip çıkan pencerede bölmek istediğiniz disk bölümünü sağ tıklayarak Küçült demeniz ve küçültmek istediğiniz boyutu girip onayladığınızda bu işlemi yapabiliyorsunuz. Ama özellikle ev arkadaşım Dilaver‘in denemesi üzerine Vista nın sadece 6 gb disk oluşturma izni vermesi ise baya gülünç bir durum olmuştu. Neden olduğunu yada arttırabilme imkanımızın olup olmadığını hala çözemesekte O da kendi çabalarıyla bulduğu ve kullandığı Acronis Disk Creator programını kullandı. Partition Magic bu konuda en meşhur yazılım fakat Vistaya kuramıyorsunuz. :)

programın demosunu buradan indirebilir yada 50$ karşılığında alabilirsiniz.

“Vistada Diskinizi Parçalayabilmek.” hakkında 2 yorum

  1. Pratik bilgileri bloglarda yayınlamak iyi oluyor. :-)

    Bu arada, 6 GB sınırı sabit diskin kapasitesinden, sabit diskteki boş alandan veya boş alan yüzdesinden kaynaklanıyor olabilir.. Ben Vista yükler yüklemez diskimi bölmüştüm ve 55 GB alan oluşturabilmiştim.

  2. arkadaşta vista yükler yüklemez denedi 140 küsür GB ta boş yeri olmasına rağmen ilk 6 GB daha sonra 4 gb olarak izin verdi sadece :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.