İçeriğe geç

ASUS ROG Maximus V Formula anakart Computex’te 3 rekor birden kırdı!

Asus Maximus

Performans açısından uyumlu hale getirilmiş tasarım, üç farklı kategorideki G.SKILL hafıza modülleriyle RAM hızı aşırtmada yeni çığırlar açıyor.

Asus Maximus

Tayvan’ın başkenti Taipei’de yapılan Computex 2012 fuarında tanıtılan yeni ürün ve teknolojiler gerek basından gerek BT profesyonellerinden gerekse tüketicilerden yoğun ilgi gördü. Etkinlik mekanı ayrıca birbirinden sıra dışı hız aşırtma başarılarına da tanık oldu. Bunların en önemli üç tanesi yeni ASUS ROG Maximus V Formula anakarttan geldi. Üst düzey ayarlama ve oyun performansı için tasarlanan anakart tüm deneyim seviyelerindeki hız aşırtmacılar için zengin özellikli bir platform sunuyor. Kırılan bu üç dünya rekoru ROG’un hız aşırtmada başarı için en iyi mühendislik, bileşen ve hız aşırtma özelliklerini bir araya getirme kararlılığının bir göstergesi niteliğinde. Rekorlar arasında SuperPi 32M, hafıza bant genişliği okuma hızı ve DDR3 16GB hafıza frekans puanı yer alıyor. Rekor ayrıca ASUS ile G.SKILL gibi hafıza üreticileri arasındaki işbirliğinin tüketicilere uyum konusunda sektördeki en iyi performansı sunan anakartları sağlama becerisini de sergiliyor. Bunun başarılması için ister ROG ister TUF ister giriş serisi anakartlar olsun, her yeni model yüzlerce farklı hafıza modülleriyle test ediliyor.

SuperPi 32M: 4 dakika 44,734 saniye

Dünyaca ünlü hız aşırtmacılar Fredyama-san ve Shamino bu zorluğu aşmak için işbirliği yaptı ve G.SKILL CL5-9-7-18 1T DDR3 hafızayı 2646MHz ayarına kadar zorlayarak SuperPI 32M dünya rekorunu kırdı. Kullandıkları Maximus V Formula, Intel® Core™ i7 3770K işlemciye sahipti.

Bellek bant genişliği okuma hızı: 32,339MB/s

Saygın hız aşırtmacı Hiwa Pouri, G.SKILL TridentX CL10 1T DDR3’ü yeni bant genişliği dünya rekoruna ulaştırırken Maximus V Formula’nın hız aşırtma özelliklerini ve Intel® Core™ i7 3770K işlemcinin becerilerini en üst seviyeye çıkaran karmaşık hafıza zamanlamasını kullandı.

DDR3 16GB hafıza frekansı: 3286MHz

Hiwa Pouri bu rekoru varsayılan olarak 2800MHz’e ayarlanmış 16GB CL11 DDR3 modüller ile gerçekleştirdi. Yeni dünya rekoru, yüksek kapasiteli belleklerle bile olağanüstü hızların mümkün olduğunu kanıtladı.  Maximus V Formula bir kez daha Intel® Core™ i7 3770K işlemci ile donanmıştı.

“ASUS ROG Maximus V Formula anakart Computex’te 3 rekor birden kırdı!” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.