İçeriğe geç

ASUS, Windows 8 ile çalışacak muhteşem Vivo Tab ve Vivo Tab RT tabletlerini IFA’da tanıtıyor.

İki-işlevli bir tasarımla sunulan iki yeni tablet, mükemmel bir Windows 8 deneyimi için yüksek çözünürlüklü çoklu dokunmatik ekranı, ayrılabilir QWERTY klavye dock’la birleştiriyor.

Asus Vivo

Yeni dijital çağın global lideri ASUS, Windows 8 ile çalışmak üzere tasarlanmış iki yeni muhteşem tableti tanıtıyor. İlk kez haziran ayında Computex’te sunulan ASUS Vivo Tab ve ASUS Vivo Tab RT (sırasıyla eski adları ASUS Tablet 810 ve ASUS Tablet 600) yeni mobil imkânlar dünyasının kapılarını açıyor ve bir tabletten beklenenleri büyük oranda değiştiriyor.

Vivo’yla tanışın

Latince “yaşamak” anlamına gelen Vivo, ASUS tabletin tasarımındaki zarifliği Microsoft Corp.’un yeni dokunmatik Windows 8 işletim sistemiyle birleştirerek, her zaman yanınızda bulundurabileceğiniz bir şekilde tasarlandı.

VivoVivo, mükemmel bir Windows 8 deneyimi yaşamanız için yüksek çözünürlüklü çok dokunuşlu Super IPS+ ekranı, ayrılabilir QWERTY klavye dock’la birleştiren, iki işlevli bir tasarıma sahip. Corning® Fit Glass ile ASUS TruVivid teknolojisi, daha iyi görüntü netliği ve çizilmelere karşı üstün bir dayanım sağlıyor. Bunun yanı sıra klavye, Vivo’yu sadece istridye kabuğu şekline sokup rahat taşınabilir bir hale dönüştürmekle kalmıyor, ayrıca doğrudan elektrik bağlantısı kurmadan daha uzun süre kullanım için ikinci bir pil işlevi görüyor.

Yüksek hassasiyetli Wacom dijitalleştirici stylus teknolojisiyle desteklenmiş 11.6 inç ekranıyla Vivo Tab, verimlilik göz önünde bulundurularak tasarlandı. Öte yandan, ultra-hafif Vivo Tab RT, hareket halindeyken eğlenmek için de son derece ideal. Daha fazla iş başarmak, yeni deneyimlerin keyfini çıkarmak ve heyecan verici yeni şekillerde başkalarıyla iletişim kurmak – işte Vivo, tüm bunları mümkün kılıyor.

ASUS Vivo Tab

Yeni Nesil Intel® Atom™ işlemciye sahip ASUS Vivo Tab, 64GB eMMC (bütünleşik multimedya kartı) ile 2GB belleğe sahip. Ayrıca 1024-seviye Wacom dijitalleştirici desteğiyle ASUS Vivo Tab’ın performansı en üst seviyeye çıkıyor ve ister iş, ister eğlence için kullanılsın, mükemmel bir Windows 8 deneyimi yaşatıyor.

Vivo Tab’ın en can alıcı noktalarından biri de mobil dock ünitesi. Bu sayede tablet, tam QWERTY klavye, dokunmatik fare, iki USB port ve ikinci bir pil ile tamamlanarak daha uzun süreli kullanım olanağı sağlıyor ve istiridye kabuğu şekliyle bir anda rahat taşınabilen tablete dönüşüyor.

1366 x 768 çözünürlüklü 11.6 inç ekran, hem açık hem de kapalı alanlarda daha üstün görsel netlik sağlayan Super IPS+ teknolojisi kullanıyor ve 10-noktalı çok-dokunuşlu özelliği, yüksek-kesinlikte stylus girdisiyle tamamlanıyor. Vivo Tab ayrıca, daha doğal bir yazı yazma deneyimi için, Wacom dijitalleştirici stylus teknolojisi barındırıyor.

Kompakt ebadı ve ultra-ince 8,7mm ve 675gr profiline rağmen Vivo Tab, ASUS’un ödüllü dizüstü bilgisayarlarıyla aynı SonicMaster teknolojisine sahip olması sayesinde üstün ses kalitesi sağlıyor. Yüksek-kalite fotoğraflar, görüntülü görüşme için de kullanılabilecek 2-megapiksellik ön kamera kadar, otomatik odaklama ve LED flaşa sahip 8-megapiksellik arka kamerayla da çekilebiliyor. Vivo Tab ayrıca, cihazın diğer NFC-etkin cihazlarla kolayca senkronize olmasını sağlayan dahili bir NFC sensöre de sahip.

ASUS Vivo Tab RT

ASUS Vivo Tab RT, 8,3mm kalınlığında ve 520gr ağırlığında ince ve hafif bir profile sahip. NVIDIA® Tegra® 3 dört-çekirdekli işlemci ile muhteşem mobil görüntü performansı sağlayan 12-çekirdekli GPU ve 2GB RAM ve 32GB eMMC kullanıcı belleği barındırıyor. Windows RT’yle desteklenen tabletin eğlence sever kullanıcıları, Vivo Tab RT’de harika bir oyun arkadaşı bulacaklar.

Vivo Tab RT ayrıca, Vivo Tab’da olduğu gibi yenilikçi Transformer tasarıma ve QWERTY klavye, dokunmatik fare, USB port ve dahili pil barındıran kendi mobil dock ünitesine de sahip.

Windows 8 uygulamaları, oyunlar ve filmler, Vivo Tab RT’nin 1366 x 768 çözünürlüklü ve Super IPS+ teknolojili 10.1 inçlik ekranında muhteşem görünüyor. Bunun yanı sıra ASUS SonicMaster teknoloji de en yüksek seviyede ses kalitesi sağlıyor. Vivo Tab RT de Vivo Tab gibi, çok yönlü multimedya performansını olağanüstü bir seviyeye taşıyan aynı yüksek-kaliteli ön ve arka kameraları barındırıyor.

MEVCUT DURUM

Piyasaya sürülen ilk parti Windows 8 GA için olacak

kaynak: TechGriff

“ASUS, Windows 8 ile çalışacak muhteşem Vivo Tab ve Vivo Tab RT tabletlerini IFA’da tanıtıyor.” hakkında 1 yorum

  1. Can Devecioğlu

    Vivo Tab RT’de NVidia Tegra 3’ün kullanılması biraz kasıtlı gibi geldi bana. Tegra 3’ü eleştirir gibi sanki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.