İçeriğe geç

Avea’ya Uluslararası İnovasyon Ödülü

Avea, gençlik platformu Patlican üyeleri için Vringo ile birlikte hayata geçirdiği dünyanın ilk görüntülü zil sesi uygulaması ile İngiliz Global Telecoms Business Dergisi tarafından verilen inovasyon ödülüne layık görüldü.

Türkiye’ nin en çok tercih edilen GSM operatörü olarak özellikle gençler tarafından büyük ilgi gören ürün ve hizmetlere imza atan Avea, gençlik platformu Patlican üyeleri için sunduğu görüntülü zil sesi uygulaması “Vringo” ile uluslararası inovasyon ödülünün sahibi oldu.

Vringo ile ortaklaşa hayata geçirdiği uygulama ile mobil iletişim sektöründe dünyada bir ilki gerçekleştiren Avea, İngiltere’de yayımlanan ve telekomünikasyon alanında dünyanın en saygın yayın organlarından biri kabul edilen Global Telecoms Business dergisi tarafından ödüle layık görüldü. Avea, telekomünikasyon sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinin tepe yöneticileri tarafından da yakından takip edilen derginin global anlamda yenilikçi mobil operatörlere verdiği inovasyon ödülünü kazandı.

Londra’da düzenlenen ödül gecesinde konuşan Avea Katma Değerli Servisler Direktörü Ayşegül Ceyda Yıldırım, “Yenilikçi ürünler ve iş modelleri ile abonelerimizi inovatif ürünler ile buluşturabilmek vizyonumuzun önemli bir parçası. Bu anlamda Vringo ile hayata geçirdiğimiz görüntülü zil sesi servisi ile Global Telecoms inovasyon ödülüne layık görülmemiz çok sevindirici aynı zamanda da yeni ve güçlü bir platform yarattığımızın kanıtı” dedi.

Vringo CEO’su Jon Medved de “Görüntülü zil sesi uygulamasını Avea ile birlikte hayata geçirmek bizim için rüya gibiydi. Tüketicilere ücretsiz data hizmeti sunulmasından, Vringo hizmetinin daha fazla kişinin kullanımına sunulması için hayata geçirdiği yoğun pazarlama kampanyalarına kadar, Avea yaratıcı platformumuzda en büyük destekçimiz oldu. Avea ile işbirliğimizi ilerleterek, görüntülü zil sesi hizmetinin milyonlarca Avealıya daha ulaştırılacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.

Bugüne kadar Türkiye’de sadece Avea’nın gençlik platformu Patlican’a üye olan gençlerin faydalandığı videolu zil sesi hizmeti Ağustos ayından itibaren tüm Avea abonelerinin kullanımına sunuluyor.

Vringo nedir?

Avea’nın Kasım ayında hizmet soktuğu Vringo servisiyle Patlican üyeleri aradıkları kişilere seçtikleri videoyu izletebilme imkanı buluyor. Görüntülü zil sesi eğlencesinden faydalanmak isteyen Patlican üyeleri Vringo uygulamasını cep telefonlarına yükleyerek beğendikleri videoları uygulamayı kullanan arkadaşlarına tanımlayabiliyorlar. Böylece, onları her aradıklarında, arkadaşlarının cep telefonlarında kendi seçmiş oldukları videolar görüntüleniyor. Görüntülü zil sesi uygulamasından faydalanmak için Vringo’nu web sitesinde yer alan 4.000 adet video klipten birini seçebiliyor ya da kendi çektikleri videoları Vringo sitesine yükleyerek arkadaşlarına izlettirebiliyor.

Avea kullanıcıları Vringo uyumlu telefonlar ile aylık sekiz kontör ödeyerek bu hizmetten yararlanıyor internet için ise herhangi bir ücret ödemiyor. Vringo uygulamasını kullanabilmek için http://patlican.vringo.com sayfasına girip; “Vringo Yükle” kısmına tıklayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.