İçeriğe geç

Çizgi TAGEM ve HWM BlackBox Stratejik İş Ortaklığı Kuruyor.

Donanım tanımlama, doğrulama, lokasyon tabanlı uzaktan takip ve istatistik konularında dünya çapında popüler olan HWM BlackBox Projesi, Türkiye’nin en köklü bilişim firmalarından biri olan Çizgi Elektronik liderliğindeki Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi Çizgi TAGEM ile stratejik iş ortaklığına imza attı. HWM BlackBox projesinin %25’lik hissesine 275.000 dolar ödeyerek sahip olan Çizgi TAGEM, projenin donanım ve teknoloji dünyasında yenilikçi yaklaşımlara ufuk açacağının ve dünya çapında ulaşılabilecek olan bazı servislerin 2010 yılı ilk çeyreği içinde kullanıma sunulacağı müjdesini verdi.

DÜNYA ÇAPINDA SERVİSLER

Projeye ait servisler arasında; kullanıcıların kendi donanım sistemlerini dünya çapında diğer kullanıcılarla paylaşabildikleri, karşılaştırabildikleri ve tartışabildikleri sosyal bir topluluk olan top10hardware ile bilgisayar donanım ve sistem özelliklerini en ince detaylarına kadar inceleyerek CPU, GPU, bellek, anakart, sıcaklık, önemli gerilimler, performans vb. diğer sistem parametrelerini belirleyen HWM BlackBox yazılımı bulunuyor. Projede ayrıca dünya çapında milyonlarca kullanıcının sinerjisine sahip bir topluluğa ait güncel istatistiksel verilerin gerçek zamanlı değerlendirildiği bir sistem de bulunuyor.

Çizgi TAGEM Hakkında:

TAGEM (Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi), Çizgi Elektronik firmasının liderliğinde, ülkemizin kalkınma perspektifinin ve ekonomisinin araştırma geliştirmeye, yenilikçi çalışmalara ve bilgiye dayalı olmasını zorlaması dolayısıyla Ar-Ge projelerinin desteklenmesi gerekliliği fikrinden doğmuştur. TAGEM’in hedefi bilişim sektöründe çalışan veya bu konulara meraklı kişilere e-öğrenim sağlamak, bu amaçla gereken alt yapıyı barındırmak, bilişim sektörü piyasası için gözetim faaliyetlerinde bulunan kurum ve kuruluşlara teknik destek sağlamak, sektördeki firmalara gözetim ve denetim amacı ile test, deney veya araştırma sorunlarında destek olmaktır.

HWM BlackBox Yazılımı Hakkında:

hARDWAREMANIA BlackBox, bilgisayarınızı oluşturan temel bileşenler hakkında maksimum detay ve doğrulukta bilgi sunmak için tasarlanmış bir yardımcı programdır. BlackBox size sadece bilgisayarınızın işlemcisi, bellek modülleri, anakartı, sabit diskleri, ekran kartı vb. bileşenler hakkında bilgi sunmakla kalmaz, aynı zamanda bu bileşenlerin hızı, sıcaklığı, önemli gerilimleri, fan devir hızları gibi kritik parametreleri hakkında da detaylı ve gerçek zamanlı bilgiler verirken aynı zamanda bilgisayarınızın performansını sınamak için Microsoft Vista ve Microsoft Windows 7 ile uyumlu test araçlarına sahiptir.

http://www.hwmblackbox.com

Basın Bülteni

“Çizgi TAGEM ve HWM BlackBox Stratejik İş Ortaklığı Kuruyor.” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.