İçeriğe geç

Dassault Systèmes, iPhone’dan sonra iPad’ler için de 3D görüntüleyici geliştirdi

Ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM) ve 3 boyutlu (3D) modelleme çözümlerinin dünya lideri Dassault Systèmes (DS), iPad için geliştirdiği, türünün ilk örneği olan 3 boyutlu model görüntüleyici 3DVIA HD Mobil’i duyurdu. iPad için tasarlanan 3DVIA HD Mobil sayesinde kullanıcılar 3DVIA.com’da yer alan binlerce yüksek kalitedeki modellere ulaşıp, görüntüleyip kullanabilecekler.

3DVIA HD Mobil, diğer 3 boyutlu model görüntüleyicilerinden farklı olarak, 3 boyutlu modelleme yazılım paket kullanıcılarına 3DVIA.com’a doğrudan bağlanıp, çalışmalarını iPad platformunda paylaşma imkanını sunuyor. Kullanıcıların tek yapması gereken ise 3 aşamalı kolay bir süreci takip etmek. Kullanıcılar, 3DVIA.com’da hesap oluşturduktan sonra, 3 boyutlu uygulamaları siteye yükleyip 3DVIA HD Mobil ile iPad’e bağlanıp uygulamaları kullanabiliyor. 3DVIA.com; 3DXML, .dae (COLLADA), .3ds, .obj, IGES, STEP ve .kmz. dahil, 30’u aşkın farklı içerik formatını destekliyor.  Süreci daha da kolaylaştırmak için, 3DVIA Composer, SolidWorks ve CATIA da dahil olmak üzere Dassault Systèmes’in modelleme uygulamalarından biri seçilebiliyor.

3DVIA CEO’su Lynne Wilson, “3DVIA Mobil’in iPhone için olan daha önceki uygulamalarındaki başarımız bize kullanıcıların mobil aygıtlarda kaliteli 3 boyutlu içeriğe önem verdiğini gösterdi” dedi. Wilson ayrıca, “3DVIA HD Mobil özellikle müşteri ve  ortaklarla ürün bilgisini paylaşmak için oldukça iyi bir yöntem. Çünkü interaktif 3 boyutu parmaklarınızın ucuna getiriyor ve iPad’in iş iletişim aracı  olarak kullanılma potansiyelini kanıtlıyor.” diyor.

3DVIA HD Mobil iPhone uygulamasındaki hızı, akıcılığı ve kolay kullanım gibi özellikleri koruyor. Ancak, 3DVIA HD Mobil özellikle geniş ekranda ve iPad’in yüksek çözünürlüğünde kullanılmak üzere tasarlanması bu 3 boyutlu içerik aracının gücünü artırıyor.

3DVIA HD Mobil’in başlıca özellikleri:

  • Interaktif 3 boyutlu görüntüleyici: iPad parmak hareketleriyle modelleri yatay ve dikey olarak kaydırarak, yakınlaştırıp inceleyebilirsiniz.
  • Ayrıntılı 3DVIA 3 boyutlu model araması : 3DVIA.com’da yayınlanan 20.000’in üzerinde 3 boyutlu modeli arayıp, indirebilir ve görüntülebilirsiniz.
  • Popüler 3D formatlarıyla uyumluluk: 3DVIA.com’a yüklediğiniz 3 boyutlu modelleri farklı popüler formatlarda inceleyebilirsiniz. (Formatlar: .dae (COLLADA), .3ds, .obj, .iges, .step, .kmz, .3DXML uzantılı olabilir)
  • 2 boyutlu resimleri Facebook’a ve e-postanıza taşıyıp kaydedebilirsiniz.
  • 3D modellerde özel erişim: hassas ürün bilgilerini kendi özel hesabınıza yollayarak kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz.
  • 3DVIA.com topluluğuyla bağlantı: iPad aracılığıyla 3D modellerine yorum yapıp, oylayabilirsiniz.

iPad için tasarlanan 3DVIA HD Mobil’i App Store’larda (uygulama dükkânı) kısıtlı bir zaman için 1.99 dolara bulabilirsiniz. Ürün daha sonra 4.99 dolara satışa çıkacak. Daha fazla bilgi için, http://www.3dvia.com/mobile/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

“Dassault Systèmes, iPhone’dan sonra iPad’ler için de 3D görüntüleyici geliştirdi” hakkında 1 yorum

  1. Selam Hocam Sizleri Boş Zamanımda Takip ediyorum Paylaşımlarınız Bilgilerinizi Çok Güzel teşekür ederim Buda Benim İlk Yorumum saygılarla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.