İçeriğe geç

Likemind yetmedi; Çok Gezdik Çok Okuduk

Bir süredir takip edenleriniz biliyordur. iki aydır hafta sonları Microsoft’un kampanya ve daveti üzerine Bilge Adam Kurumal bünyesinde MS SQL 2008 DBA ve BI eğitimi almaktayım. Tabi ki İstanbul’a gidip gelmelerim sadece eğitimle de sınırlı kalmıyor ne kadar yorucu olursa olsun bu kadar güzel dostla yüzyüze tanışma fırsatı varken sadece eğitimle sınırlamakta bana ters geliyor açıkçası.

Bu hafta cuma günü bir toplantımın olması sebebiyle de işimden izin alarak bir gün önce gittim İstanbul’a öyle denk geldi ki Bursa’da düzenlediğimiz Likemind Buluşmalarının Türkiye’ye getiren iki üstadın (Alemşah Öztürk, Özgür Alaz) işlerinin yoğunluğu nedeniyle bitirme kararı aldıkları Likemind İstanbul buluşmasının sonuncusu saat 08.30 da yapılacaktı. Bunu da fırsat bilerek sabah ilk işim Kanyon Starbucks’ta yapılan bu buluşmaya katılmak oldu. O kadar güzel bir ortam vardı ki; biraz da sosyal medyada uzun zamandır takip ettiğim kişilerin sıcaklığıyla hiç yabancılık çekmedim. Ugur Özmen‘in sohbeti, Müge Çerman‘ın tavsiyeleri, Handem, Fatih Taşkıran, Devletşah Özcan, Süleyman Sönmez, Hasan Başusta‘nın sohbetlerine eşilik etmek paha biçilmezdi.  Buluşma bitiminde Müge Çerman, Devletşah Özcan, Handem ve Fatih abi ile yediğimiz yemek ve yaptığımız sohbet ile de güzel bir final yaptık Likemind İstanbul’a.

Likemind’tan Devletşah ile kısa bir metro yolcuğunun ardından kısa süren toplantıma uğrayıp oradan da Zarakol Ekibinin bürosuna dostlarım; Ercüment Büyükşener, TEAKolik (Hamza Şamlıoğlu), Elif Evren Kuyu’yu ziyarete gittim. ikramları ve Elif’in kahve falından sonra akşam Elif ile birlikte kahve sözünü tutmak için Starbucks’a geçtik bu arada yaptığımız sohbet gerçekten çok güzel vakit geçirmemi sağladı. Buradan da her birine tek tek teşekkür ediyorum. Akşam yorgun bir halde Dilaver kardeşimle birlikte eve döndük.

Ertesi gün sabah saat 10 da Bilge Adam Fulya şubesindeki eğitime giderek akşam 17.00’a kadar yorucu bir ders maratonundan sonra akşam Galata Privato Cafe’de Sevil Mert ve Serkan Sogut’un katlılarıyla hazırlanan, Aynebilim‘in Davut Topçan Anısına yapımı devam eden anaokulu için yardım amacı güden bir etkinlik olan Çok Gezen Çok Okuyanlar buluşmasına katıldım, Burada da Ömer Ekinci, Elif Evren Kuyu, Sinem Co, Taha Akçakaya, Yasemin Sungur, Lost Abbys, Başak Sarıca, Murat Can Demir, Okan Barlas, İsmail Emrah Demirayak, Cihan ve Seviye Kaloğlu ve biraz geç katıldığımdan ötürü tanışmaya fırsatım olmayan diğer arkadaşlarla hoş bir sohbet ve akşam geçirdik tabi bu kadarla da bitmedi günüm. :) Sonrasında Acil servis Özlem ile buluşup sohbet ettik tanıştık gerçekten de bittiğine üzüldüğüm bir haftayı böyle dolu dolu geçirip eğitimi de tamamlamış oldum ve artık sınavlar için İstanbul’a gideceğim.

İstanbul’da bir daha ne zaman görüşürüz bilmiyorum ama en kısa sürede olmasını diliyorum. :)

“Likemind yetmedi; Çok Gezdik Çok Okuduk” hakkında 4 yorum

  1. Tanıştığımıza memnun oldum Serkan. Benim için de harflerin arkasına bir yüz yerleştirebilmek keyifliydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.