Dünya’nın ilk ‘Future Store’ konseptli Saturn’u, İstanbul Marmara Park Beylikdüzü’nde! #açılsaturnaçıl

saturn

#açılsaturnaçıl# etiketiyle 16 Ekim’e kadar en fazla tweet atan ilk 40 kişi, açılıştan bir gün önce mağazaya girerek, açılış kampanyalarından yararlanma fırsatı yakalayacak. Hemen tweet atmaya başla, şansı hemen yakala.

 saturn_blogger

İstanbul Marmara Park Beylikdüzü’nde yer alan, 3.700 metrekareyi aşan alanı ile Türkiye’nin 6. Saturn’u, 60.000 yeni ürünle 18 Ekim 2012 Perşembe günü sabah saat 06:00’da yine özel ve iddialı kampanyası, çılgınlığa varan iddialı fiyatları ile açılacak.

 

Açılıştan önce, 17 Ekim 2012 Çarşamba günü sabah saatlerinde mağazaya gelerek, açılış gününün kuyruğuna girmeden, televizyondan bilgisayara, cep telefonundan beyaz eşyaya, küçük ev aletlerinden navigasyona kadar binlerce ürüne çılgın fiyatlarla ulaşabilecek 40 kişiden biri olabilmek içintek yapmanız gereken, tweet atmak.

 

http://twitter.com/SaturnTurkiye adresine #açılsaturnaçıl# etiketiyle en fazla tweet atan bu şanslı 40 kişi, aynı zamanda Dünya’nın ilk ‘Future Store’ konseptli Saturn’unu da ilk gören 40 kişi olmuş olacak.

 

En yeni teknolojiyi uygun fiyatlarla sunan Saturn, sosyal medyada da teknoloji severlerle buluşmaya hız kesmeden devam ediyor. http://www.facebook.com/SaturnTurkiye  Facebook sayfasından ve https://twitter.com/SaturnTurkiye twitter hesabından Saturn hakkındaki son gelişmelere ve kampanyalara ulaşabilirsiniz.

 

Tüm teknoloji severler, İstanbul Marmara Park Beylikdüzü Saturn açılış kampnayasının bilgilerini, bu şekilde sosyal medyadan da anında takip edebilecekler.

 

 

 

Facebook.com/SaturnTurkiye

Twitter.com/SaturnTurkiye

Continue Reading

Sosyal Etkinlik Rehberi Dakick

Hafta sonu ne yapsam diye düşünüp arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz zevklerinize ve beğenilerinize hitap eden bir etkinlik mi arıyorsunuz? Ayrıca sevdiğiniz ünlülerin etkinlikleri var mı acaba diye de düşünüyorsunuzdur mutlaka? Ararken aklınıza gelmeyen ama seyretmekten ya da dinlemekten zevk aldığınız sanatçıların etkinliklerini de kaçırmak istemeyeceksinizdir haliyle.

 dakick.com etkinlik

Eğer bu sorularla siz de sık sık karşılaşıyor iseniz birazdan tanıtmaya başlayacağım online servis size bir çok kolaylık sunacak.

İlgi alanlarınıza göre etkinlikler;

Dakick etkinlikDakick; bir zaman kılavuzu olarak tanımlamakta kendisini, kısaca sevdiğiniz ünlü, nesne, dizi, film, aktör gibi her türlü kavramı takviminize ekleyerek kaçırmamanızı sağlayan aynı zamanda arkadaşlarınızın gittiği ve gideceği etkinlikleri de görebileceğiniz sevdiğiniz film dizi ya da bir etkinlik hakkında yorum ve beğenileri görebileceğiniz lokasyon bazlı etkinlik arama ve bilgi bir servisidir.

Arkadaşlarınızla sosyalleşin.

Ayrıca sizinle ortak beğenilere sahip insanlarla tanışıp sosyalleşme imkânı da sağlayan servisi kullanmak için yapmanız gereken e-posta adresiniz ya da facebook profiliniz ile bir kullanıcı oluşturmak ve sonrasında yapmanız gereken ise beğendiğiniz ve ilgi alanlarınıza hitap eden etkinlikleri takviminizden takip etmek.

Kişiye özel etkinlik takvimi,

Takviminize eklenen etkinlikler hakkında bilgileri ve hatırlatmaları e-postanıza alabildiğiniz gibi siteden de erişerek ne zaman nerede hangi etkinlik var görebiliyorsunuz.

Etrafınızda ne var?

İnternet Tarayıcınız üzerinden eriştiği konum bilgisi ile size en yakın etkinlikleri görüp ekranına tek bir tıklama ilte getirebilen servis ile etrafınızda ne var ne yok haberiniz olacak.

Ayrıca dinamik yapısıyla siz kullanıcılarında etkinlik bildirmesine izin veren servis onay sürecinden sonra etkinliklerinizi yayınlayabileceği gibi gerekli güveni sağladığınızda sizlerin de editör gibi etkinlik ekleyebilmenize imkan vermekte.

Tamamen ücretsiz olan servisin şu an mobil versiyonuna sadece web üzerinden erişilmekte yani iPhone ya da Android’iniz için bir uygulamaya şimdilik sahip olmasada en kısa zamanda bu eksikliğin giderileceği belirtilmekte. Uygulaması çıkana kadar http://m.dakick.com üzerinden erişebileceğiniz servis hem İngilizce hem de Türkçe olarak hizmet vermekte.

Continue Reading

AMD Türkiye Resmi Facebook Sayfası’nda Ödül Yağmuru Devam Ediyor!

1330512484_geekhanabi

Netbook Ödüllü “Geekhan Abi Soruyor” Yarışması  2 Mart Cuma akşamına kadar devam edecek!

Dünyanın lider teknoloji markalarından AMD’nin Türkiye’deki sosyal medya aktiviteleri hız kesmeden devam ediyor. Resmi Facebook sayfasında düzenlediği ödüllü yarışmaları geniş yankı uyandıran AMD Türkiye’nin yeni facebook yarışması “Geekhan Abi Soruyor” tüm hızıyla devam ediyor.

“Geekhan Abi Soruyor” Yarışmasında doğru sorular ile cevaplarını en hızlı eşleştiren ve en çok arkadaşını AMD Facebook Sayfası’na davet eden katılımcılar, Geekhan Abi’den Netbook kazanma şansını yakalıyor!

 

Ayrıntılı bilgi için:

Facebook      : www.facebook.com/amdturkiye

Continue Reading

AKINSOFT Bursa Bayi Toplantısı!

akinsoft

AKINSOFT; Bursa Bayileri kapsamında herkese açık olarak toplantı düzenliyor.  Toplantıda Kobihattı Yaz. Hiz. Ltd. Şti. adına Nadir Demirbaş’ın vereceği Satış teknikleri eğitimi de yer alacaktır.

Toplantı 9 Temmuz 2011 Cumartesi saat 14.00 17.00 arasında Bursa Emniyet Müdürlüğü Çekirge Sosyal Tesisler Rehabilitasyon Oteli’n de gerçekleştirelecektir.
Adres: SELVİNAZ SOK. NO:2 ÇEKİRGE OSMANGAZİ/BURSA Telefon: 0(224) 239 69 00

Continue Reading

Samsung, Akıllı Yaşam Teknolojileri ile Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Liderliğe Oynuyor

Samsung Electronics Turkiye Baskani Sung Yong Hong 1

Akıllı mobil cihazlar, Televizyon, bilişim teknolojileri, dijital görüntüleme sistemleri,  ve dayanıklı ev aletlerindeki yeni ürün ve teknolojileri ile  2011 stratejisini hayata geçiriyor.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da artan başarısını kutlayan Samsung Electronics, bugün İstanbul’da gerçekleşen bölgesel etkinliği Samsung Forum’da, stratejisini ve 2011 ürün portföyünü anlattı. Samsung, “Smarter Life” (Daha Akıllı Yaşam) anlayışı etrafında, bölgesel pazardaki gücünü pekiştirme amacını, ve bu doğrultuda geliştirdiğii internet bağlantılı televizyonlar, kullanıcının ihtiyacına göre geliştirilen dijital fotoğraf makinaları, ve mobil teknolojiler alanındaki son inovasyonlarnı aktardı.

Samsung Electronics Türkiye’nin Başkanı Sung Yong Hong, basın ve ortaklardan oluşan bir grup önünde Samsung’un “Smarter Life”  felsefesinin temel taşlarını tanımladı: Akıllı Tasarım, Akıllı Deneyimler ve Akıllı Bağlantılar.

 • Akıllı Tasarım – Tüketiciler için fonksiyonelliği artıran sezgisel tasarımlar yaratır.
 • Akıllı Deneyimler – Geniş platformda, çok çeşitli uygulama, oyun ve programlamayı mümkün kılar, ve bunu parlak ve dinamik ekran ile buluşturur.
 • Akıllı Bağlantılar – Samsung cihazlarının otomatik olarak birbirlerine bağlanması ile içerik paylaşımını mümkün kılar ve kullanıcı deneyimini zenginleştirir.

Mr. Hong, “Akıllı TV ve 3D odağımız sayesinde tüm Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde 1. sıraya ulaşmayı umarak TV’deki liderliğimizi korumayı bekliyoruz“ dedi. “2011 yılı içinde Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde ev aletlerinde de 1. sıraya gelmek hedeflerimiz arasında. Cep telefonalarında, Galaxy II, Galaxy Touch ve Duo gibi son teknoloji akıllı telefonlara odaklanmaya devam edeceğiz. Bilişim küme stratejimiz yükselen bu kategoride kanallarımızı daha da çeşitlendirmemizi sağlayacak. Son olarak 2011’de, televizyon ve monitörlerde, pazar payımızı yüzde 20’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

2010’da, Samsung, bölgede daha güçlü satışlar ve iyileşen ortaklık ilişkileri sayesinde yüzde 34’lük bir büyüme ve  4,4 milyar dolarlık rekor satış gerçekleştirdi. Bu başarı şirketin 135,8 milyar dolarlık global gelirine katkıda bulundu. Samsung bu rakamla kendi tarihindeki en başarılı gelir rakamına ulaşmış oldu.

Mr. Hong, “Ek olarak, güçlü petrol fiyatları ve artan devlet yatırımlarıyla bölgesel ekonominin iyileşmeye devam edeceğini ve 2011’de rekabetin biraz daha zorlu olmasını bekliyoruz,” dedi. “Bizler ürün kategorilerinde pazar liderliği için rekabet ederken Samsung daha güçlü ve esnek hale gelmek için fırsat aramaya devam edecek.  Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi çapında tercih edilen ultra-premium ve ikon bir marka olmayı amaçladığımız için bu yıl için hedeflerimiz oldukça  iddialı.”

Ev Eğlencesinin Geleceğini Yaratmak

Televizyon, oturma odasında teknolojinin merkezi haline geldikçe, Samsung tüketicileri eğlendiren, bağlı ve sezgisel bir TV deneyimi yaratmak amacıyla ürün özelliklerini güçlendirmeyi ve basitleştirmeyi hedefliyor. Samsung’un yeni dar çerçeve tasarımı, lokomotif LED TV Serisi ve tüm 2011 LED TV’ler ile Blu-ray ürünlerinde bulunan yeni Smart Hub özelliği ile bunu kusursuz şekilde başarabiliyor.

Samsung, liste başı LED televizyonları Samsung D8000 ve D7000 LED TV için çerçeveyi 5.08 milimetreye incelterek TV ekranını yeniden tasarladı. D8000 Plazma Serisi, Samsung’un Plazma+1 tasarımını, televizyonun dış ebadını artırmadan ekstra ekran büyüklüğü sağlayan Samsung’un ultra dar çerçevesiyle geleneksel TV çerçevesini bertaraf ederek ortaya koyuyor. Bunlara ek olarak Samsung D8000 Plazma Serisi, 51 inç ve 64 inç seyredilebilir ekran büyüklüğüne sahip.

Samsung üstün tasarım özelliklerini tüketicilerin eğlencesini zenginleştirmek amacıyla ileri Smart TV (Akıllı TV) özellikleriyle birleştirdi. Samsung’un Smart Hub’ı geniş bir içerik alanına bağlanmak, bu alanı keşfetmek  ve keyfini sürmek için basit bir menü sistemine sahip. Kullanıcılar filmleri, şovları ve videoları bağlı cihazlar aracılığı ile araştırabiliyor, TV’lerinden interneti tarayabiliyor ve dünyanın televizyon için ilk uygulama mağazası Samsung Apps’ten çok çeşitli uygulamalara ulaşabiliyorlar. Samsung 2011 premium TV serilerini —LED D5500 serisi üstü ve PDP D8000—Smart TV (Akıllı TV) özellikleri  ile sunuyor olacak.

Samsung bu sene Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde görüntüleme ve ev eğlencesi üzerine bir kaç başka yenilik daha sunacak:

 • Blu-ray Oynatıcılar – Samsung’un D7500’ü kullanıcıya yer kazandırıyor, duvara monte edilebiliyor ve endüstriye liderlik eden özellikleri sadece 23 milimetrelik bir derinliğe görüntü kalitesinden ödün vermeden sığabiliyor.. Yenilikçi 2D’den 3D’ye dönüşüm yetisi, tüketicilerin resimlerle, filmlerle ve akan videolarla 3D deneyiminin keyfine varmasını sağlıyor.
 • Blu-ray Ev Sinema (Home Theater) Sistemi – HT-C6750WK Samsung’un yerleşik (built-in) karaoke özellikli yeni nesil sistemi. Ürünün “3D Ses” yeteneği ses ile görüntüyü senkronize ederek sesin 3D görüntü ile “hareket ettiği” derin bir deneyim yaratıyor. HT-C6750WK aynı zamanda Blu-ray disklerin 1080p HD kaydıyla 3D içeriği 1330 wattlık, 7,1 kanallı sistem halinde bir araya getiriyor ve Samsung’un Kristal Amplifikatör (Crystal Amplifier) teknolojisi sayesinde inanılmaz derecede saf bir ses sunabiliyor.
 • Aksesuarlar – Samsung, aralarında dünyanın en hafif ve numaralı gözlüklere de uygun aktif 3D gözlükleri, TV konferansı için Skype sertifikalı HD kamera ve aktif 3D gözlükler için kablosuz şarj aleti de bulunan bir dizi aksesuar sunuyor.
 • Ekranlar –SA950 de dahil olmak üzere, Samsung’un HD 3D LED Monitor 9 Serisi, tam çözünürlük görüntü kalitesi (1920×1080) ve yerleşik bir verici, ambalajlı bir çift aktif 3D gözlük ve HD desteği sayesinde paket halinde komple bir 3D çözümü sunuyor. Buna kıyasla, yeni 3D LED HDTV monitörü TA950 TV, beklenmedik derecede çarpıcı ve asimetrik gümüş tasarımı ile TV yayın sinyallerini 2B ve 3D olarak alabiliyor.

Heyecan Verici Fotoğrafçılık için Akıllı Deneyim

Akıllı Tasarım ve Akıllı Deneyimler fikirlerini benimseyen Samsung, tüketicilerin cihazlarından kolayca görüntü yakalayabilme ve anında paylaşabilme istekleri doğrultusunda etkileyici bir dizi fotoğraf makinasını, video kayıt cihazını ve birbiriyle değiştirilebilir lens ailesini tüketicilerin beğenisine sundu.

 • NX serisi– Samsung’un başarılı NX ailesi yakın zamanda film için lens gibi beş yeni premium NX i-function lensi de dahil ederek genişledi. 2011’de Makro lens (Macro lens) ve Portre lensi (Portrait lens) her türlü fotoğrafçı için çeşitli yüksek kalite apreler (finish) ve efektlerle hayatı kolaylaştırıyor. Samsung, yakın zamanda, temelini NX10’un başarısı üzerine inşa eden ve  Samsung’un fotoğraf makinası endüstrisinin bu hızlı hareket eden ve yenilikçi alanındaki liderliğini güçlendirmeyi hedefleyen yeni NX11’i de lanse etti.
 • SH100 – Kablosuz ağ (Wi-Fi) erişimine olanak tanıyan SH100, fotoğrafların sosyal ağ sitelerine anında yüklenmesini ve PC’de otomatik olarak yedeklenmesini sağlıyor. Kullanıcılar aynı zamanda Samsung Android tabanlı telefonları ile fotoğraf makinası için ikinci bir uzaktan kumanda ve ekran oluşturacak şekilde bağlanabiliyorlar.
 • ST700 – Çift ekran inovasyonunda, Samsung’un sunduğu en son teknoloji ST700, , 3 inç boyutu ile bugüne kadarki en büyük ön ekrana sahip ve Akıllı Filtre 2.0 (Smart Filter 2.0) ve Sihirli Çerçeve (Magic Frame) gibi özelliklerle bir dizi fotoğraf efektini bulunduruyor.
 • Q10 –Q10, yenilikçi Switch Grip sayesinde, LCD ekranı aletin tutulma şekline göre ayarlamayı ve kaydetmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Samsung’un arkadan aydınlatmalı CMOS sensörlü tam HD video kayıt cihazı teknolojisi, ulaşılması kolay muhteşem bir görüntü kalitesi yakalıyor.

Hem Q10 video kayıt cihazı hem de Samsung’un premium fotoğraf makinası serisi, kullanımı kolay Smart Touch UI adlı dokunma bazlı kullanıcı arayüzü sayesinde “Akıllı Deneyimler” sunuyor. Samsung’un dokunmatik telefonlardaki uzmanlığını temel alan bu arayüz, kullanıcılara sürükleme, ‘app-stil’ ikonları seçme ve kontrol etme ile fotoğraflar arasında kolayca geçişi sağlıyor.

Akıllı Mobil Cihazların Ufkunu Genişletmek

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Forum katılımcıları, Samsung’un GALAXY aile serisindeki yeni sınıf Android bazlı akıllı telefon ve tabletlerini keşfetme fırsatı buldular. GALAXY, Daha Akıllı Yaşam’a hız, ekran ve içerik açısından örnek teşkil eden güçlü bir seri;

 • GALAXY S II – Yıldırım hızında, çift çekirdekli ve Android Gingerbread ile çalışan Samsung GALAXY S II, şu ana kadar yaratılmış en ileri mobil görsel ekran olan Samsung’un kristal berraklığındaki yeni Super AMOLED Plus ekranı ile donandı. Cep telefonunda görüntülemenin standardını belirleyen Super AMOLED Plus, renk gamında, kontrast oranında ve kenar netliğinde en iyi kaliteyi ortaya koyuyor. Dünyanın en ince akıllı telefonu olan GALAXY S II, şirketin en ileri mobil deneyimi yaşatmaya olan bağlılığını temsil ediyor. GALAXY S II, Samsung Hubs ile tüketicilere zengin kitap, dergi, müzik ve ileri mobil oyun katalogları ulaştırıyor. GALAXY S II kurum mobilite çözümleri ile de kurumsal kullanıcıların mobil işgücünü esnek ve bağlı şekilde güçlendirmesine yardımcı oluyor

 • GALAXY Tab 10.1 – 1GHz çift çekirdekli AP ile çalışan WXGA TFT LCD ekranlı (1280 x 800) GALAXY Tab 10.1, 8,6 mm imceliğinde ve sadece 595 gram olan GALAXY Tab 10.1 aile ve arkadaşlarla medya içeriği paylaşmak ve bunların keyfini sürmek için mükemmel bir cihaz Tüm bunlara ek olarak GALAXY Tab 10.1,surround sound vericisi, stereo hoparlörleri ve Flash 10.2’yi desteklemesi sayesinde video veya film seyrederken ya da oyun oynarken birinci kalite eğlence deneyimi sağlıyor.

 • GALAXY Tab 8.98,6mm inceliğinde ve sadece 470 gram ağırlığında olan GALAXY Tab 8.9, bugünün profesyoneli için tasarlanmış mükemmelbir cihaz. GALAXY Tab 8.9, seyahatte e-posta yazarken veya kanepede bir e-kitap okurken mobiliteden ödün vermeden son noktada tablet deneyimi sağlıyor.

Ek olarak, her biri spesifik bir kitleyi göz önünde bulundurarak tasarlanmış beş yeni üye, GALAXY akıllı telefon ailesine katılıyor:

 • GALAXY Ace – Trendy genç profesyonel için tasarlanmış GALAXY Ace, kompakt ve rahat bir ahize üzerinde yer alan 3.5 inç ekranı ile birinci kalite bir deneyim sunuyor. 800MHz’lik işlemcisi, ses taraması (voice search) ve ThinkFree doküman görüntüleyicisi kaliteli bir performans sağlıyor.

 • GALAXY Fit – Bu cihaz bir kariyerin ve meşgul bir sosyal yaşamın tüm zorluklarına göğüs gerebilecek bir cep telefonu isteyen kullanıcı için ustalıkla üretildi. 3.31 inçlik ekranı ile Samsung GALAXY Fit, hem fonksiyonel hem eğlenceli. Hareket halindeyken paylaşım ve internet tarama için optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi de sağlıyor.

 • GALAXY Gio – Şık bir cihaz sayesinde bağlantıda kalmak isteyen stil sahibi genç profesyoneller için tasarlanmış GALAXY Gio, zenginleştirilmiş sosyal ağ yetenekleri ile kullanıcıların bağlantıda kalmasını sağlıyor. Telefonun İtalyanca’da “mücevher” anlamına gelen terimi baz alan ismi Gio, 3.2 inçlik ekranla gelen tasarım kusursuzluğunu yansıtıyor.

 • GALAXY mini – Bu trendy ve sosyal telefon gençler için tasarlanmış ilk akıllı telefondur. Samsung GALAXY mini, 3.14 inçlik ekranıyla kompakt bir tasarım içinde optimal verimlilik ve performans sağlar ve akıllı telefon çaylakları için mükemmel bir hediye. Aynı zamanda, tamamı 600MHz bir işlemciyle çalışan Google™ ses aksiyonları ve Quick Office doküman görüntüleyicisini sunuyor.

 • GALAXY Pro – Karakter sahibi bir akıllı telefon olarak tasarlanmış Samsung GALAXY Pro, Samsung’un Social Hub Premium, dokunmatik ekranı temel alan çift girişli kontrol ve QWERTY klavye ile sunuyor

İnovasyon Güdümlü Ev Aletleri

Dijital aletler dünyasında, Daha Akıllı Yaşam, Samsung’un Akıllı Düşünce felsefesiyle pazarı teknolojide ve enerji verimliliğinde geliştirmeye olan bağlılığından destek alıyor.

 • AW3 Serisi – Dört kapılı AW3 Serisi tüketicilere bağımsız bir orta çekmece ve Akıllı Separatör (Smart Divider) sayesinde geniş saklama alanına olanak tanıyarak mükemmel bir çok yönlülük sağlıyor. Buzdolabının bir özelliği de hem buzdolabı hem dondurucu bölümlerinin hassas ısı kontrolünü sağlayan Samsung’un çığır açan Twin Cooling Plus® teknolojisi.

 • Eco bubble Serisi– Eco Bubble çamaşır makinası Samsung’un Eco Bubble™ teknolojisi özelliğine sahip. Bu teknoloji tüketici için üç anahtar fayda sağlıyor: üstün yıkama performansı, kumaş bakımı ve enerji tasarrufu. Makina, yıkama döngüsü başlamadan önce deterjan, su ve havayı benzersiz baloncuklar oluşturmak üzere çabucak, eşit olarak ve derinlemesine karıştırıyor. Sonuçta, kumaşlar deterjan kalıntıları veya lekeler olmaksızın tamamen durulanıyor. Ayrıca, anti-vibrasyon ve ses yalıtım teknolojisiyle Samsung, tüketicilerin gece bile sessiz ve  huzurlu bir şekilde çamaşır yıkamasını sağlıyor.

 • Navibot Silencio – Yenilenmiş Navibot Silencio Samsung’un robotik temizleyiciler segmentindeki başarısının temelini oluşturuyor. Silencio’nun akıllı, kognitif haritalama teknolojisi, zeki navigasyon programının arkasındaki “beyin” olarak hizmet eden iki CPU kontrol çipini, objelerle uzaysal ilişki anlamında nereyi temizlediğini ve şarj üssünü hatırlamak üzere kullanıyor. Navibot Silencio merdivenden düşmek, ciddi çarpışmalar ve kablolara dolanmak gibi potansiyel olarak tehlikeli sorunlardan uzak durmaya yarayan sanal muhafız sensörleri de olmak üzere 39 sensörle donatıldı.

 • P-Serisi –P-Serisi (Maldivler) klima cihazı Samsung’un enerji kullanımını yüzde 60’a kadar indirgeyebilen Smart Inverter özelliğini taşıyor. Kapatıldığında, klima cihazı alçak düzeyde enerji kullanıyor ve sonuç olarak Zero Stanby Power’da geleneksel modellere göre yüzde 90 daha fazla tasarruf sağlıyor. P-Serisi aynı zamanda Samsung’un havayı iki şekilde arıtan geliştirilmiş arıtma sistemini de içeriyor. Öncelikle, Tam HD Filtre (Full HD Filter) mikroskobik toz partküllerini yüzde 80’e kadar alarak yükseltilmiş filtrasyon sunuyor. Ek olarak, S-Plazma (S-Plasma) iyon tekonolojisi hava arıtma sürecini negatif iyonları aktive ederek tamamlıyor. Bu sayede, havayoluyla taşınan bakteriler, virüsler ve allerjenler yüzde 99’a kadar yok ediyor ve daha taze ve sağlıklı bir çevre için OH radikali nötralize edebiliyor.

 • T-Serisi –T-Serisi klima cihazı, sürekli voly kontrolü, kompresör kontrolü, uzun süreli performans için artırılmış güvenilirlik ve dayanıklılık sağlayan etkili anti-korozyondan oluşan ayrıştırıcı üçlü koruma teknolojisi ile güçlü serinletme sağlıyor

 • Scout 2 –Samsung’un Eco Bubble çamaşır makinası, ileri tasarım ve teknolojinin benzersiz bir karışımını sunan stil sahibi bir alet. Yüksek kapasiteli makina, azaltılmış enerji kullanımı, azaltılmış ses ve vibrasyon için tasarlanmış en son motor gelişmeleri ve uzun ömürlülük ve optimal performans için yapısal kalite gibi ileri nitelikler sunuyor

Mobil Bilgisayarda Yeni Bir Boyut

Samsung’un notebook ve yazıcılar dahil olmak üzere bilişim teknolojileri ürünleri, fayda ve sofistike bir yaklaşım arayan tüketiciler için  Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Forum’unda sergileniyor. Bu ürünlerin başını ise şık tasarımla ileri donanımı birleştiren ultra-premium Notebook 9 Serisi çekiyor.

9 Serisi dünyanın ilk duralimun dış kasalı dizüstü bilgisayarı. Duralimun, normalde uçaklarda kullanılan, güçlü, hafif bir madde. 9 Serisi dizüstü bilgisayara ise aero-dinamik stilini veren, hafifliğini ve güçlü perfomansını sağlayan bir materyal. Performans göz önünde bulundurularak tasarlanmış 9 Serisi, SuperBright Plus ekranı sayesinde %100’e varan oranda daha fazla parlaklık, 400nit parlaklık ve canlı renk reprodüksiyonu (16 milyon renk), nitelikleriyle kullanıcılara kristal berraklığında bir görüntü kalitesi ile unutulmaz multimedya deneyimleri sunuyor. 9 Serisi, Fast Start teknolojisi ve katı hal diski (solid state drive) sayesinde sadece 15 saniye içinde açılabiliyor.

Samsung aynı zamanda Orta Doğu ve Kuzey Afrika iş çevresinde ve toplumunda da son derece faal. 2011’de şirketin bölge çapındaki sosyal sorumluluk programları, Samsung Electronics’in global çapta yürüttüğü Çocuklar İçin Umut (Hope for Children) girişimi şemsiyesi altında devam edecek.

Continue Reading

Microsoft Bilişim Zirvesi 2011

bulut_bilisim_ajanda

Microsoft Türkiye’nin iş ortaklarıyla birlikte düzenleyeceği Bilişim Zirvesi 2011 katılım kayıtları başladı. “Bulut Bilişimin Gücü” temasıyla düzenlenen etkinlikte biribirinden değerli konulara yer verilecek. Geleceğin Çalışma Dünyası, Web Platformu ve Bulut Bilişim gibi birçok farklı konuda, 11 paralel sunum sizi bekliyor. BT Yöneticileri, Uzmanları ve Yazılım Geliştiricileri’nin de katılımıyla, zirve farklı bir boyut kazanıyor.

Microsoft Türkiye Bilişim Zirvesine konuk konuşmacı olarak katılacak Prof. Dr. Ulrich Walter; “Vizyondan Misyona” adlı konuşmasında astronot olarak uzay macerasında hedefe ulaşmak için yapılan özverili çalışmayı anlatacak.

 

Tüm gün sürecek etkinliğin yorgunluğunu, Komedi Dükkanı’ ile dinlendirecek etkinlikte Tolga Çevik ile Komedi Dükkanı’nın eğlence seline kapılmanız için tek yapmanız gereken etkinliğe katılmanız olacak.

 

Kayıt için: http://www.microsoft.com/turkiye/cloud/localEvents.aspx

Continue Reading

2009 Neden İyi Geçti?

2009

Uzun zamandır Mim almıyordum. Gerçi hoş pek Mim’de dönmüyor piyasada artık eskisi gibi ya da ben göremiyorum. Sağolsun Oğulcan geçtiğimiz haftanın anlamına uygun bir Mim yollamış. Mim’i başlatan ise severek takip ettiğim Hasan Başusta olmuş. İkisine de buradan sevgilerimi yollayarak Mim’i cevaplamaya geçiyorum.

Yılbaşı akşamı aslında bu konuda olumsuz bir yıl geçirdiğimi yazmıştım, tabi ki bu sadece KPSS noktasından bakıldığında böyle. Aslında gerçekten güzel şeylerde olmadı değil 2009 bunlara kısaca bakalım nelermiş?

 • Friendfeed’ten sımsıcak dostluklar edindim. Ankara’da mangal yaptık, Konya’da buluştuk, Bursa’da bir çok yeni arkadaşla yüz yüze tanıştık.
 • Selçuk Üniversitesi Bilişim Topluluğu olarak biraz durgun bir dönem geçirdik gibi görünse de yıllardır hep kıl payı kaçırdığımız “BİLMÖK 2010” u Konya’ya Ankara dışında bir Anadolu şehrine taşıyabildik.
 • Okulumu bitirdim, aileme ve memleketime kavuştum, okul arkadaşlarımıda özlemedim değil ama yine arada görüşüyoruz sonuçta… :)
 • Her ne kadar KPSS istediğim gibi geçmese de ücretli öğretmenliğe başladım. Bir yandan da KPSS’ye tekrar hazırlanmaya başladım. Bu sefer daha ciddi bir şekilde hem de…
 • Aslında en önemlisi sağlığımız, mutluluğumuz, halimiz, vaktimiz yerinde olması değil mi?

Son olarak ta yeni yılın tüm dostlarıma tüm insanlığa, sağlık, huzur, bol kazanç, ve mutluluk getirmesi dileğiyle Mim’i paslamaya geçiyorum. Bursa’da ki tüm etkinliklerde birlikte olduğumuz Can ve Şehnaz Paçacı ailesine, Muharrem Ata‘ya, F. Batuhan İçöz‘e ve Onur Yılmaz‘a yolluyorum.

Continue Reading

Şimdi Genç Bir Dünya Buluşmasının Tam Zamanı

Tarihte ilk kez, tüm dünyadan gelen gençler birbirleriyle sınırlar ötesi bir buluşma gerçekleştirecek ve dünyanın gündeminde söz sahibi olmaya çalışacaklar. Küresel çözümler bekleyen küresel sorunları ele alacak, nasıl bir dünya istediklerini ortaya koyacaklar.

ONE YOUNG WORLD BAŞLIYOR…

One Young World ‘un ilk zirvesi Londra’da  8-10 Şubat 2010 tarihlerinde, liderlik potansiyellerini ve toplumsal olaylara ilgilerini kanıtlamış 1500 gencin katılımıyla gerçekleşecek. Bu zirvede dünyanın tüm ülkeleri temsil edilecek ve katılımlar ülke nüfuslarıyla orantılı olacak. Böylece dünyada ilk kez bir zirveye en geniş delege katılımı, dünyanın geleceğine olan etkileri ile orantılı olarak, Çin ve Hindistan’dan olacak.

ONE YOUNG WORLD DANIŞMANLARI

One Young World önergesini oluşturma, değerlendirme ve oylama aşamasında delegelere dünya liderleri yol gösterecek. Bunların arasında 3 Nobel Barış Ödülü sahibi bulunuyor.

DELEGELER:

Kofi Annan –Nobel Barış Ödülü Sahibi

Mohammed Yunus – Nobel Barış Ödülü Sahibi

Archbishop Desmond Tutu  – Nobel Barış Ödülü Sahibi

Alejandro Toledo – Peru Eski Başkanı

Bob Geldof

Martin Davidson – CEO British Council

Herald Ludwig – Eşbaşkan , Lionsgate Entertainment

Oscar Morales – One Milion Voices against FARC kurucusu

Nick Haysom – United Nations Siyaset Direktörü

Tony Fernandes – Kurucu ve CEO, Air Asia

Elio Leoni-Sceti – Global CEO, EMI

Richard Sambrook – CEO, BBC Global News

Carole Stone – Genel Müdür, YouGovStone

ONE YOUNG WORLD ‘Ü DESTEKLEMEK

One Young World gençlere inanan ve güvenen tüm birey, kurum ve kuruluşların desteğine açık bir proje. Geleceğin liderleri olabilecek nitelikteki gençleri bu projeye delege olarak katılımları için önermek, kuruluşların hem gençlere, hem de dünyanın geleceğine inandıklarını göstermek açısından çok önemli.

One Young World’un Türkiye’deki destekçisi Sabancı Holding .

Facebook’taki Sabancı Holding’in hayran sayfası üzerinden başvurunuzu sizde yapabilirsiniz.

1 dakikada dünyadaki tüm liderle seslenme şansın olsa Onlara ne söylerdin? Sen de hemen başvur ve 1 dakika içinde dünyanın tüm liderlerine sesleneceğin İngilizce bir konuşma hazırla ve bunu videoya çekip, bizimle paylaş… Londra’da düzenlenecek “One Young World”un ilk zirvesine Sabancı Holding’in sponsorluğunda gitme fırsatını yakala!

ZİRVE GÜNDEMİ

Gençler zirvede daha önce 70 ülkeyi kapsayan Küresel Danışma Süreci’nde ortaya konan ve gençlerin bir an önce küresel bir platformda ele alınması gerektiğini düşündükleri konulara odaklanacak:

 • Daha iyi bir gelecek için yeni bir politik lider anlayışının geliştirilmesi
 • Küresel iş dünyası ve toplumun geleceğinin ekonomik yönden gelişimine katkısı .
 • İnançlar arası diyalog.
 • Çevre sorunları.
 • Medyanın değişen kimliği ve gücü.
Katılım için: http://facebook.sabanci.com
Continue Reading

Mobil Star, Mobil yıldızını seçiyor.

Mobil Star, mobil uygulama geliştirme yarışması, Microsoft Türkiye ve Turkcell’in ortaklaşa başlattığı,  Türkiye’de mobil platformda uygulama geliştirebilenlere yeni bir fırsat sunuyor. Yarışma sürecinin genelde eğitim süreci şeklinde planlanması ve bir çok ilde yapılan seminer ve etkinliklerin olması ise bu konuda bilginizin olmaması halinde bile kendinizi geliştirebilmenize olanak sağlıyor.

Yarışmada en önemli iki nokta bulunmaktadır bunlardan ilki Windows Mobile kullanmanız gerekmekte, ikinci nokta ise Windows Live Servislerini kullanmanız gerekiyor.

Aslında son başvuru tarihi bitti başvuran arkadaşların ne gibi peojelerle başarı sağladığını görmek açısından taki etmekte fayda olduğunu düşündüğüm yarışmanın detaylarına Mobil-Star linkinden ulaşabilirsiniz.

Continue Reading

Konya web güvenliği eğitimi

Pikap

Daha önce çok sevdiğim arkadaşım Onur Yılmaz‘dan ve Konyada yapacağımız web güvenliği eğitiminden bahsetmiştim. Açıkçası bu kadar yoğun geçeceğini inanın bende bilmiyordum. Belki eğitim açısındna çok yoğun bir içerik olarak gözükmesede hem eğitim hem de eğitim sonrası etkinliklerimiz olarak gerçekten dolu dolu ve bir o kadar da yorucu bir hafta sonuyla karşı karşıya kaldım.

1.gün genel olarak bilişim güvenliği kavramları ve kişisel güvenlikte dikkat edilmesi gereken konular vardı. Genel olarka katılmcıların bilgi düzeyi bu aşamanın üstünde olduğundan çok detaya girmeye gerek kalmadan oldukça zevkli ve güzel bir içerikle tamamladık. 1. günü akşamı eve geldiğimizde saat bir hayli ilerlemiş ve bizde muhabbet iş güç derken gece 4 etmiştik. Hal böyle olunca da 2. gün için sabah 8 de kalkabilmek ise apayrı bir işkence olmasına karşın Mevlüt Tavuş arkadaşımında yardımıyla sabah kalkıp hazırlık yapıp Üniversitemizin Bilgisayar Merkezi’ne doğru yol aldık evdeki 6 arkadaşla birlikte.

 1. gün de ise konu biraz daha web uygulamalarına yönelik saldırılar ve bunlara karşı alınacak önlemler olunca biraz daha zevkli ve dolu bir içerikle karşılaştık. Onur’un etkili anlatımı ve örnekleriyle Html Injection, XSS,JavaScript Injection, RFI, XSRF konularında oldukça başarılı bir eğitim oldu. Yapabileceğimiz hataların nelere mal olabileceğini uygulamalarla, videolarla görmüş olduk.Eğitim bittiğinde bizim sınıftan arkadaşlarla birlikte Nevzat Hoca‘nın evinde çiğ köfte partisine davetliydik. Orada bizi gerçekten çok güzel süprizler bekliyormuş ama bizim haberimiz yokmuş :) 35 ila 40 yıl arasında bir plak arşivi ve pikapla karşılaştığımız anda Özellikle Onur’un Orhan Gencebay hayranlığı ve daha öncesinden plaklarını aradığını bildiğimden ilk aklıma Orhan Gencebay plağı geçti ve Onur’da hemen onu aramaya başladı. İlk bulan ise ben oldum. :) Nevzat Hoca’mızında izni ile pikapıda alıp salona geçtik ve gerçek kalitede plak dinlemenin zevkini hiç bir programla dijital seste alamadığımı anladım. Nevzat Hoca’nın Onur’a süprizi ise Orhan Gencebay’ın 35 yıllık bir plağını hediye etmesi oldu. Güzel bir gecenin ardından eve geldik. ve gecenin ielrleyen saatlerine kadar sohbet ettikten sonra yattık. Sabah kalkabilmek ise cidden son zamanlarda yaşadığım en zor uyanma faslıydı.

Eğitimin 3.günün de ise SQL Injection çeşitleri ve önlemlerini öğrendikten sonra 2 saatlik bir uygulama hemen ardından da Sertifika için sınava girdik.

Şimdi de bu dopdolu geçen 3 günün yorgunluğunu atmaya çalışıyorum bilgisayar başında. Bu üç günde emeği geçen Başta Onur Yılmaz, Nevzat Örnek Hocam’a ve tüm eğitime gelen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum sınav sonuçlarını da sabırsızlıkla bekliyorum. :) ve bi kaç resimle veda etmek istiyorum.

DSC01335.JPG
Continue Reading