İçeriğe geç

Wii Müzik Oyunu 14 kasımda

Nintendo Wii’nin aile arasında oynanabilir müzik oyunu Wii Music, 14 kasımda tüm Avrupa’yla beraber Türkiye’de.

Wii Müzik 14 kasımda | Nintendo Wii'nin aile arasında oynanabilir müzik oyunu Wii Music, 14 kasımda tüm Avrupa'yla beraber Türkiye'de.

Nintendo Wii’nin Guitar Hero ve Rock Band’e cevabı olmaya çalışan Wii Music, 14 kasımdan itibaren tüm Avrupa’yla beraber Türkiye’de de piyasaya çıkıyor. Bahsi geçen iki oyundan çok daha naif ve aile odaklı olan Wii Music, düzgün şarkı eksiğini platformun sağladığı farkları ilgi çekici şekilde kullanarak kapamaya çalışıyor.

Toplam 60 farklı müzik aleti ve çeşitli türlerde 50 şarkı içeren Wii Music’in güçlü tarafı, kulak eğitimi, ensturman simulasyonu, şarkı remiksleme ve orkestra yönetme gibi özellikleri. Oyunda Wii Balance Board, Wiimote ve Nunchuck kullanılarak, “davul çalıyormuş gibi” yapılabiliyor. Ya da Wiimote baton gibi kullanılarak, orkestra yönetilebiliyor. Müzik kulağını geliştirici egzersizler yapılabiliyor. Oyuncular, çalmayı iyice öğrendikleri şarkıları doğaçlama şekilde yeniden yorumlayabiliyor. Bunların hepsi de video olarak kaydedilip, WiiConnect 24 üstünden eşle-dostla paylaşılabiliyor. Yalnız kimlere yolladığınıza dikkat edin; üstünüzde pijamalarla havaya girmiş orkestra yönetirken çekilmiş videonuzun sonu “Wii Fit Girl”ünki gibi olmasın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.