İçeriğe geç

IBM, Microsoft ve Google’a rakip oldu

Microsoft ve Google’ın rekabet ettiği web tabanlı e-posta hizmetleri alanına yeni bir dev daha girdi. IBM’in hamlesi ile sular ısındı.

IBM, Gmail ve Microsoft Exchange ile rekabet etmesi beklenen web tabanlı e-posta, takvim ve adres defteri uygulaması LotusLive iNotes’u hizmete sundu. Kullanıcı başına aylık 3 dolarlık bir ücret belirlenen servis, bu fiyatı ile Google Apps Premier Edition’ı zorlayacak gibi görünüyor. Zira Google Apps’ın bu ücretli versiyonunun aylık fiyatı yaklaşık 4,25 dolara geliyor.

IBM bu servisi ile özellikle kurumsal kullanıcıları hedefliyor. Özellikle Gmail’in son aylarda sıkça yaşadığı kesintiler ve IBM’in uyguladığı agresif fiyat politikası, LotusLive iNotes’un şansını artıran faktörler arasında başta geliyor. LotusLive iNotes, IBM’in satın aldığı Hong Konglu Outblaze şirketinin geliştirdiği teknolojileri temel alıyor. IBM’in çevrimiçi birlikte çalışma çözümlerinden sorumlu başkan yardımcısı Sean Poulley de LotusLive iNotes’tan bahsederken Google’a gönderme yapmayı ihmal etmiyor: “Can sıkan kesintiler olmadan yüzde 100 erişim vaad ediyoruz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.