İçeriğe geç

Sony PlayStation®Vita’nın yenilikçi ürün tasarımına Red Dot Ödülü

Sony, mobil oyun ve eğlence deneyimini yeniden tanımlayan yenilikçi sistemi PlayStation®Vita başta olmak üzere aralarında PlayStation® platformları için geliştirdiği Kablosuz Stereo Mikrofonlu Kulaklık, Kablosuz Klavye ve 3D Ekran ürünleriyle ürün yeniliği ve estetiği kategorilerindeRed Dot Tasarım Ödülleri’ni topladı.

Sony, yeni nesil taşınabilir eğlence sistemi PlayStation®Vita (PS®Vita) ile Almanya’daki Nordrhein Westfalen Tasarım Merkezi’nin sunduğu prestijli Red Dot Tasarım Ödülleri’nde yenilikçi tasarım kategorisinde ödüle layık görüldü. Bu yıl 58’i aşkın ülke ve bölgeden 4 bin 500’ü aşkın katılımcının katıldığı Red Dot Tasarım Ödülleri diğer tüm tasarım yarışmalarından daha fazla kaliteli tasarım meraklısına ulaşıyor. 30 uluslararası uzmandan oluşan bağımsız bir jüri tarafından seçilen PlayStation®Vita, Kuzey Amerika’da mevcut olan PlayStation®3 için Kablosuz Stereo Mikrofonlu Kulaklık, PlayStation®3 için Kablosuz Klavye ve 3D Ekran, tasarım kaliteleri ile ödüle layık görüldü.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkanı ve Grup CEO’su Andrew House konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ürün tasarımı konusunda göstermiş olduğumuz adanmışlığın sektörün önde gelen uzmanları tarafından takdir edilmesi bizim için muazzam bir başarı. Gerek yakınlarda Kuzey Amerika ve Avrupa’da piyasaya sürdürdüğümüz en üst düzey taşınabilir eğlence sistemimiz PS®Vita’nın, gerekse de Vita ile gelen yenilikçi oyun oynama ve etkileşim şekillerinin yarattığı ilgi ve beklentiden büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ürün tasarımı kategorisinde Red Dot Ödülü’nü kazanmak, dünyanın dört bir yanında PS®Vita’nın mutlaka sahip olunması gereken taşınabilir eğlence sistemi konumunu daha da pekiştirecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.